ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Co nového na webu

Aktualizace informací o přípravku u přípravků obsahujících léčivou látku efavirenz

Upozornění držitelů rozhodnutí o registraci na nezbytnost aktualizace informací o přípravku u léčivých přípravků obsahujících léčivou látku efavirenz v souladu se zprávou ze zasedání koordinační skupiny CMDh konaného ve dnech 14. - 16. prosince 2021.  

 

Hlavní body zasedání Výboru pro humánní léčivé přípravky (CHMP) 21.–24. února 2022

Výbor pro humánní léčivé přípravky (CHMP) EMA na svém zasedání v únoru 2022 doporučil ke schválení třináct léčivých přípravků.  

 

DIS-14 verze 3

Zásilky humanitární pomoci obsahující léčivé přípravky.  Tento pokyn nahrazuje pokyn DIS-14 verze 2 s platností od 1. 3. 2022.  

 

Informace o výskytu padělku léčivého přípravku Cellcept

SÚKL upozorňuje na výskyt padělku léčivého přípravku Cellcept, 500mg tbl.flm. 50.  

 

FI březen 2022

Farmakoterapeutické informace 3/2022  

 

Aktualizace informací o přípravku u přípravků obsahujících léčivou látku oxaliplatinu

Upozornění držitelů rozhodnutí o registraci na nezbytnost aktualizace informací o přípravku u léčivých přípravků obsahujících léčivou látku oxaliplatinu v souladu se zprávou ze zasedání koordinační skupiny CMDh konaného ve dnech 14. - 16. prosince 2021.  

 

Aktualizace informací o přípravku u přípravků obsahujících léčivou látku latanoprost

Upozornění držitelů rozhodnutí o registraci na nezbytnost aktualizace informací o přípravku u léčivých přípravků obsahujících léčivou látku latanoprost v souladu se zprávou ze zasedání koordinační skupiny CMDh konaného ve dnech 14. - 16. prosince 2021.  

 

Aktualizace informací o přípravku u přípravků obsahujících léčivou látku azithromycin

Upozornění držitelů rozhodnutí o registraci na nezbytnost aktualizace informací o přípravku u léčivých přípravků obsahujících léčivou látku azithromycin v souladu se zprávou ze zasedání koordinační skupiny CMDh konaného ve dnech 14. - 16. prosince 2021.  

 

Aktualizace informací o přípravku u přípravků obsahujících léčivou látku chinapril

Upozornění držitelů rozhodnutí o registraci na nezbytnost aktualizace informací o přípravku u léčivých přípravků obsahujících léčivou látku chinapril v souladu se zprávou ze zasedání koordinační skupiny CMDh konaného ve dnech 14. - 16. prosince 2021.  

 

Aktualizace informací o přípravku u přípravků obsahujících léčivou látku fentanyl

Upozornění držitelů rozhodnutí o registraci na nezbytnost aktualizace informací o přípravku u léčivých přípravků obsahujících léčivou látku fentanyl (transmukózní podání) v souladu se zprávou ze zasedání koordinační skupiny CMDh konaného ve dnech 14. - 16. prosince 2021.  

 

Počet vystavených eReceptů překročil 300 milionů

Elektronický recept s pomyslným číslem 300 000 000 byl vystaven 25. února 2022. Od roku 2018, tedy od zavedení povinné elektronické preskripce, tak překročil významnou hranici, která dokazuje, že se jde o velmi využívaný a spolehlivý systém.  

 

Věstník 2/2022

Věstník SÚKL 2/2022 zveřejněn 28. 2. 2022  

 

Aktualizace informací o přípravku u přípravků obsahujících léčivou látku chlorochin

Upozornění držitelů rozhodnutí o registraci na nezbytnost aktualizace informací o přípravku u léčivých přípravků obsahujících léčivou látku chlorochin v souladu se zprávou ze zasedání koordinační skupiny CMDh konaného ve dnech 14. - 16. prosince 2021.  

 

Seznam IPLP k 1.3.2022

Seznam individuálně připravovaných léčivých přípravků a dalších přípravků, jimž je úhrada stanovena opatřením obecné povahy