ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Swanson Melatonin, 1 mg

SÚKL informuje o výskytu nelegálního léčivého přípravku Swanson Melatonin, 1 mg dovozce Nations Health s.r.o., IČ: 28582292 se sídlem Jaroňkova 1160/2 702 00 Ostrava Přívoz

název: Swanson Melatonin, 1 mg

velikost balení: 120 kapslí

forma výrobku: Kapsle

kvalitativní a kvantitativní složení (1 kapsle):

Melatoninu …………………………………………..………. 1 mg

rýžová mouka, stearan hořečnatý, želatina

účel použití výrobku: Podílí na regulaci normálních cyklů spánku a imunitního systému. Podílí se také na mnoha tělních, mozkových a žlázových biologických funkcích.

text na obalu a další písemné informace distribuované spolu s výrobkem v českém jazyce:

Swanson Melatonin

1 mg, 120 kapslí, doplněk stravy

Melatonin se podílí na regulaci normálního cyklu spánku a imunitního systému. Podílí se také na mnoha tělních, mozkových a žlázových biologických funkcích. Sekrece melatoninu závisí na věku. Nejvyšších hodnot dosahuje u dětí do 1 O let, v průběhu puberty už je zaznamenáván významný pokles, který pak zůstává relativně stabilní až do 45 let. Kolem tohoto věku pak přichází další obrovský pokles hodnot melatoninu, takže u starších osob jsou jeho hodnoty velmi nízké, což vysvětluje jejich velice časté problémy se spánkem.

Nutriční hodnoty

Velikost dávky: 1 kapsle

Počet dávek v balení: 120

Složení            V 1 dávce        %RI*

Melatonin       1          mg       **

*%denní referenční hodnota příjmu **není stanovena. Procentuální denní příjem je založen na příjmu 2000 kcal. Vaše denní dávka může být vyšší nebo nižší na základě vašeho kalorického příjmu.

Další složky: Rýžová mouka, želatina, stearát hořečnatý.

Doporučené dávkování: jako doplněk stravy užívejte 1 kapsli s vodou půl hodiny před spaním.

Upozornění: Určeno pro dospělé. Protože melatonin může způsobit ospalost, neřiďte po užití automobil ani neobsluhujte jiné stroje. Neužívejte tento přípravek, pokud jste těhotná nebo kojíte, máte autoimunitní stav nebo depresivní poruchu nebo jste mladší 16 let. Pokud máte dlouhodobé potíže se spánkem, jste nemocný/á nebo užíváte nějaké léky na předpis, tak se před užití poraďte se svým lékařem. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Uchovávejte mimo dosah dětí. Nekombinujte s alkoholem.

Minimální trvanlivost: vyznačena na obale.

Výrobce: Swanson Health Products, 4075 40th Ave S, Fargo, ND 58104, USA Vyrobeno v USA. Prodávající: Natlos Health, s.r.o., Jaroňkova 1160/2, 702 00 Ostrava, CZ

www.PPCENTERSHOP.cz

 

Výrobek Swanson Melatonin, 1 mg naplňuje definici léčivého přípravku uvedenou v § 2 odst. 1 písm. b) zákona o léčivech, což znamená, že tento produkt musí splňovat kritéria bezpečnosti, jakosti a účinnosti stanovená tímto zákonem. U uvedeného výrobku však nebyla prověřena bezpečnost, jakost a účinnost v rámci registračního řízení, ani jiným způsobem upraveným zákonem o léčivech. Tento výrobek tak nesplňuje požadavky na bezpečnost výrobků a jako takový nemůže být nadále ponechán na trhu a je nutné ho bezodkladně vrátit dodavateli. 

Oddělení dozoru nad reklamou   10.2.2022