ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Stahování léčivého přípravku Acidi Borici Aqua Ophthalmica Cum T z úrovně pacientů

Státní ústav pro kontrolu léčiv informuje o závadě v jakosti léčivého přípravku ACIDI BORICI AQUA OPHTHALMICA CUM T. Ten se používá při očních potížích, jako jsou např. lehčí formy zánětů spojivek, dále při pálení, řezání a svědění oka způsobené zevními vlivy.  


1. 3. 2024


Tento léčivý přípravek se používá při očních potížích, jako jsou např. lehčí formy zánětů spojivek, dále při pálení, řezání a svědění oka způsobené zevními vlivy.

 

Léčivý přípravek nevyhověl ve zkoušce na sterilitu. Z důvodu, aby bylo minimalizováno riziko pro pacienty přistoupila lékárna, která přípravek připravila, ke stažení až z úrovně pacientů. Stahování se týká pouze šarže č. 25012024.

 

Název LP

Velikost balení

Šarže

Použitelnost do

ACIDI BORICI AQUA OPHTHALMICA CUM T.

50 mg

25012024

22. 7. 2024

 

Jak mají postupovat pacienti, pokud mají tento léčivý přípravek doma, nebo jsou jím pro případ potřeby vybaveni?

 

1.Pokud máte doma léčivý přípravek ACIDI BORICI AQUA OPHTHALMICA CUM T., poraďte se s lékárníkem, případně navštivte očního lékaře a požádejte ho o předepsání nahrazujícího léčivého přípravku.

2. Stahování se týká načatých i dosud nepoužitých balení.

3. Léčivý přípravek ACIDI BORICI AQUA OPHTHALMICA CUM T. můžete vrátit v jakékoli lékárně bez předložení účtenky (nejlépe tam, kde byl přípravek vydán) do 22. 7. 2024. Pacient dostane plnou cenu uvedenou na balení.

4. Stahování se týká načatých i dosud nepoužitých balení.

5. Pokud máte obavy nebo dotazy týkající se tohoto přípravku, je možné obrátit se na lékárnu také prostřednictvím e-mailu: info@plvlab_cz nebo telefonního čísla: +420 733 612 753.

 

Zjištěná nesterilita očního přípravku dané šarže může způsobit podráždění a následně zánět, který se projeví zarudnutím oka, zvýšeným slzením, pálením a svěděním oka, zvýšenou citlivostí na světlo, eventuálně hnisavým výtokem z oka. Z tohoto důvodu, aby bylo riziko pro pacienty eliminováno, přistoupila lékárna, která léčivý přípravek připravila ke stažení šarže, u které byla závada v jakosti zjištěna, a to až od úrovně pacientů.

 

Prosíme, v případě, že se vyskytl po použití šarže č. 25012024 nežádoucí účinek, nahlaste jej Státnímu ústavu pro kontrolu léčiv. Podrobnější pokyny, jak nežádoucí účinek hlásit, naleznete zde: https://nezadouciucinky.sukl.cz/

 

Informace pro lékárny a pacienty jsou zveřejněny ve Sdělení SÚKL ze dne 1. 3. 2024