ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Upozornění na množící se výskyty případů podezření z padělání léčivého přípravku Ozempic

SÚKL upozorňuje na množící se výskyty případů podezření z padělání léčivého přípravku Ozempic v Evropské unii.   

SÚKL obdržel od EMA i dalších zahraničních autorit informaci o množících se případech podezření z padělání léčivého přípravku Ozempic 1mg, 0,5mg a 0,25mg, více informací zde.

Léčivý přípravek Ozempic je v ČR registrován centralizovaným postupem společenství a je indikován k léčbě dospělých s nedostatečně kontrolovaným diabetem mellitus 2. typu.

V tuto chvíli nemá SÚKL žádné informace o výskytu padělaných balení léčivého přípravku Ozempic na území České republiky.   

SÚKL upozorňuje, že léčivý přípravek Ozempic je vázán na lékařský předpis a je možné jej legálně získat pouze výdejem z lékárny. U balení získaných z jiných, než legálních zdrojů není zajištěna jakost, bezpečnost a účinnost léčivého přípravku.  

Aktuálně je možné falzifikáty rozlišit od originálu prostřednictvím rozdílů ve vzhledu předplněného pera, viz fotografie níže: 

  

Originál: 

 

Falsifikát: 

   

Obdobná upozornění byla zveřejněna i na stránkách dalších agentur, například slovenské, nebo německé.

Žádáme všechny provozovatele o neprodlené poskytnutí jakékoliv informace v případě, že se by setkali s podezřelou nabídkou týkající se léčivého přípravku Ozempic a to telefonicky na +420 272 185 363, +420 272 185 333 nebo elektronicky na zavady@sukl_cz nebo infs@sukl_cz

  

Oddělení závad v jakosti 

19. 10. 2023