ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Instrukce k použití stříkaček a jehel k natažení 6 dávek u vakcíny Comirnaty

Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) schválila dokument obsahující instrukce k použití stříkaček a jehel s malým mrtvým objemem (prostorem), tzv. „Low dead volume – LDV“. Pomocí těchto LDV stříkaček a/nebo LDV jehel lze většinou úspěšně odebrat 6 dávek z 1 injekční lahvičky vakcíny Comirnaty.  

Tento dokument, dostupný na webu https://www.comirnatyeducation.cz/ (část pro zdravotnické pracovníky, sekce „Zdroje informací“) v odkazu: https://www.comirnatyeducation.cz/files/PP-CVV-CZE-0024_Informace_o_strikackach_a_jehlach_s_LDV.pdf  obsahuje charakteristiky a orientační seznam vhodných LDV stříkaček/jehel.

Upozorňujeme, že tento seznam je pouze orientační, není vyčerpávající a je možno využít i alternativní zařízení a dodavatele. Společnosti Pfizer a BioNTech budou seznam pravidelně aktualizovat na webových stránkách http://www.comirnatyglobal.com, přístupných rovněž po sejmutí QR kódu na zásobníku injekčních lahviček, v příbalové informaci a na pacientské kartě k připomenutí 2. dávky.


Sekce registrací

23. 1. 2021