Číselník SÚKL, EAN kódy
Číselník SÚKL
Číselnik_KLK.zip (1,29
MB) - stav ke dni 5.3.2010
V Číselníku SÚKL je uveden seznam léčivých přípravků registrovaných v ČR, léčivých přípravků, pro něž byl schválen specifický léčebný program a potravin pro zvláštní lékařské účely.
Součástí Číselníku SÚKL je nově soubor označený NARVLA, v němž jsou uvedeny léčivé přípravky
obsahující látky s anabolickým a jiným hormonálním účinkem, uvedené v Nařízení vlády č. 454/2009 Sb. ze dne 7.
prosince 2009. Symboly odpovídající tomuto nařízení jsou uvedeny v pomocném
číselníku
Anabolika.xls (13,50 KB)
Anabolika.txt (135 bytes)
Pomocné číselníky pro výdej léčivých přípravků s omezením
Pomocné_číselníky_k_OTC_s_omezením_xls.zip
(15,82 KB)
Pomocné_číselníky_k_OTC_s_omezením_txt.zip
(1,47 KB)
Datové_rozhranní_pomocných_číselníků_k_OTC_s_omezením_verze0901.pdf (153,46 KB)
Soubor KLK obsahuje kódy léčivých přípravků registrovaných národním postupem, postupem vzájemného
uznávání i centralizovaným postupem Společenství, s výjimkou homeopatik.
Soubor KLKHOM obsahuje kódy homeopatik.
Soubor POM obsahuje pomocné soubory
Soubor KLKVYZ obsahuje kódy potravin pro zvláštní lékařské účely (PZLÚ). Protože nejde o léčivé
přípravky, nejsou některé položky číselníku pro tyto přípravky relevantní a nejsou v nich uváděny žádné údaje.
Součástí číselníku jsou i další pomocné soubory pro vysvětlení použitých zkratek a seznamy návykových (omamných a psychotropních) látek (PSYCH.dbf) nebo přípravků obsahujících omamné a psychotropní látky (OMAM.dbf).
Databáze a pomocné soubory jsou databázové soubory ve formátu dbf. Dřívější vysvětlující popis k celému archívu Readme.txt byl aktualizován a nahrazen souborem Datové rozhranní číselníku SÚKL. Upozorňujeme zejména na nové položky SOUBDOV (identifikátor souběžného dovozu) a NEOMEZ (neomezená platnost registrace - podle § 34 zákona o léčivech). Položka RC (registrační číslo) byla rozšířena o 1 znak z důvodu změny provedené EMEA pro centralizovaně registrované přípravky.
Soubor KLK.dbf nově neobsahuje data o výrobcích přípravků ve specifickém léčebném programu, výrobci jsou uvedeni v souboru VYROB_F. U některých kódů je platný více než jeden výrobce.
Archiv obsahuje:
- KLK.dbf - seznam registrovaných léčivých přípravků (národních i evropských registrací) včetně specifických léčebných programů, s výjimkou homeopatik
- KLKHOM.dbf - seznam homeopatik
- KLKVYZ.dbf - seznam potravin pro zvláštní lékařské účely (PZLÚ)
- PSYCH.dbf - seznam návykových (omamných a psychotropních) látek podle zákona č. 167/1998 Sb. o návykových látkách
- CESTYPOD.dbf – seznam cest podání léčivých přípravků
- ISV.dbf – seznam indikačních skupin
- JDV.dbf - seznam použitých jednotek
- LEKFORMY.dbf – seznam nových lékových forem
- LFV.dbf - seznam starých lékových forem
- NSV.dbf - seznam kódů ATC
- OBALY.dbf – seznam obalů
- OMAM.dbf – seznam léčivých přípravků obsahujících návykové látky
- ORGANIZACE.dbf – seznam výrobců a držitelů registračního rozhodnutí
- ZEMV.dbf – seznam zemí výrobců a držitelů registračního rozhodnutí
- VYROB_F - výrobci k jednotlivým kódům přípravků ve specifickém léčebném programu
Upozornění: Potraviny pro zvláštní lékařské účely (PZLÚ)
V číselníku SÚKL jsou kromě léčivých přípravků uváděny v samostatném souboru „KLKVYZ“ i potraviny pro zvláštní lékařské účely, které byly vedeny v databázi Ústavu od května 2004 na základě dohody s Ministerstvem zdravotnictví ČR a informace o nich vycházely z údajů, které Ústavu poskytovalo Ministerstvo zdravotnictví. Vzhledem k nové působnosti Ústavu v oblasti maximálních cen a výše podmínek úhrad PZLÚ, dochází od 1.1.2008 ke změně systému přidělování kódu SÚKL potravinám pro zvláštní lékařské účely. V případě, že se jedná o potravinu pro zvláštní lékařské účely, která dosud nemá přidělen kód SÚKL, přidělí Ústav kódy SÚKL v rámci validace žádosti o stanovení maximální ceny/stanovení výše a podmínek úhrady na základě předložených údajů.
Tyto přípravky jsou v položce číselníku „stav registrace“ označeny písmenem "P". Protože nejde o léčivé přípravky, nejsou některé položky číselníku pro tyto přípravky relevantní a nejsou v nich uváděny žádné údaje (zejména: držitel rozhodnutí o registraci, platnost registrace do, registrační číslo, prodej, závislost, datum změny registrace). Zdůrazňujeme, že tyto údaje SÚKL neuvádí proto, že uvedené přípravky nejsou léčivými přípravky, a že z toho, že tyto údaje chybí, nelze vyvozovat jakékoli důsledky pro regulační režim, jakému jsou tyto přípravky podrobeny. Jestliže například v číselníku není uveden údaj o způsobu výdeje, znamená tato skutečnost pouze to, že se SÚKL nevyjadřuje ke způsobu výdeje a že způsob výdeje je řešen příslušnými předpisy mimo oblast léčivých přípravků.
EAN kódy
Aktualizace k 1.3.2010
-
Seznam vložených EAN kódů registrované léčivé přípravky, specifické
léčebné programy a potraviny pro zvláštní lékařské účely kromě homeopatik.zip (661,71 KB)
List of authorised medicinal products, medicinal products used within specific therapeutic programmes and foods for special medicinal purposes except homeopathics with EAN codes -
Seznam bez EAN kódů registrované léčivé přípravky, potraviny pro zvláštní
lékařské účely a homeopatika.zip (1,61 MB)
List of authorised medicinal products, foods for special medicinal purposes and homeopathics without EAN code -
Seznam vložených EAN kódů homeopatika.xls (360,50 KB)
List of homeopathics with EAN code
Jakékoli dotazy a upozornění týkající se EAN kódů zasílejte na elektronickou adresu informatika@sukl
cz .




