ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Co nového na webu

Terlipresin k léčbě hepatorenálního syndromu - nová doporučení k minimalizaci rizik

Státní ústav pro kontrolu léčiv informuje, že Farmakovigilanční výbor pro posuzování rizik léčivých přípravků (PRAC) na základě proběhlého celoevropského přehodnocení léčivých přípravků s obsahem účinné látky terlipresin doporučuje nová opatření k minimalizaci rizika rozvoje respiračního selhání (závažných dýchacích potíží) a sepse (systémové zánětlivé reakce organismu) u pacientů s hepatorenálním syndromem (selhávání ledvin u pacientů s pokročilým onemocněním jater, HRS).  

 

VITAMÍN D3 4000 IU + K2-M7

 

Detritin 2000

 

Vitamin D3 STRONG 2500 IU

 

Vitashine Vitamin D3 2500 IU

 

Big Zone Rest in Peace

 

Barny´s HypnoX MELATONIN

 

Informace o výskytu padělků léčivých přípravků Brospina, Bedoyecta a Bedoyecta Tri

SÚKL upozorňuje na výskyt padělků léčivých přípravků Brospina, 0,3mg/1ml sol. 5 amp., Bedoyecta, 30 cápsulas a Bedoyecta Tri, 2ml inj. sol. 5.  

 

Září 2022

Informace o závadách v jakosti, opatřeních z registračních důvodů a nežádoucích účincích léčiv, padělcích a nelegálních přípravcích.  

 

Oprava Seznamu cen a úhrad LP/PZLÚ k 7.10.2022

Státní ústav pro kontrolu léčiv v souladu s § 39n odst. 1 zákona č. 48/1997 Sb. o veřejném zdravotním pojištění v platném znění (dále jen "zákon") zveřejňuje Seznam cen a úhrad léčivých přípravků a potravin pro zvláštní lékařské účely (dále jen "Seznam").    

 

Upozornění SÚKL k přípravě adaptovaných vakcín proti covid-19 před podáním

Na základě dotazů z terénu SÚKL upozorňuje na nutnost dodržování instrukcí pro zacházení s adaptovanými vakcínami proti covid-19 před jejich podáním.