ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Co nového na webu

Informační dopis - Anidulafungin Accord 100 mg prášek pro koncentrát pro infuzní roztok

Státní ústav pro kontrolu léčiv ve spolupráci s držitelem rozhodnutí o registraci společnost Accord Healthcare by Vás rádi informovali o změně podmínek uchovávání infuzního roztoku.  

 

Upozornění na aktualizaci Seznamu léčivých přípravků Ministerstva zdravotnictví ČR – BEXSERO

SÚKL upozorňuje distributory a zprostředkovatele na zařazení dalšího léčivého přípravku na Seznam léčivých přípravků, jejichž distribuci do zahraničí mají distributoři povinnost hlásit Státnímu ústavu pro kontrolu léčiv podle § 77 odst. 1 písm. q) zákona č. 378/2007 Sb., o léčivech a o změnách některých souvisejících zákonů.  

 

Sankce - rok 2020

 

Šéfka SÚKL: Česká vakcína na covid by byla úžasná, ibuprofen bych nerozmlouvala

idnes.jpg Ředitelka Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL) si myslí, že vakcína na koronavirus spatří světlo světa až v roce 2021. „Pokud se objeví v polovině nebo na konci příštího roku, bude veliký úspěch,“ říká Irena Storová v rozhovoru po Skypu. Obrovským úspěchem by podle ní bylo, kdyby na tom měli zásluhu čeští vědci. Storová zároveň odmítá názor WHO, že ibuprofen může zhoršovat průběh infekce.  

 

Irena Storová: Načtení všech identifikátorů eReceptu najednou na občanský průkaz spustíme od 1. června

apa.jpg APATYKÁŘ®, 29. 4. 2020 | Dočkají se lékárníci konečně možnosti načtení všech ereceptů najednou a ne po jednom identifikátoru každý zvlášť? A předpokládá to nějakou legislativní změnu? Na tyto a další otázky portálu odpověděla ve třetí části rozsáhlého rozhovoru Mgr. Irena Storová, MHA, ředitelka SÚKL.  

 

Irena Storová: Příprava centrálního rezervačního systému je stále aktuální

apa.jpg APATYKÁŘ®, 28. 4. 2020 | SÚKL již dříve v rámci  APAvision  představil své vlastní řešení rezervačního systému elektronických receptů. Je toto téma ještě stále aktuální? A jak by měl v reálu vypadat? Na tyto a další otázky portálu odpověděla ve druhé části rozsáhlého rozhovoru Mgr. Irena Storová, MHA, ředitelka SÚKL.  

 

Irena Storová: Co se týče zásilkového výdeje, nerada bych, abychom podlehli nějakému tlaku a připravili něco narychlo, ukvapeně a nekvalitně

apa.jpg APATYKÁŘ®, 27. 4. 2020 | Jak se na systém, který používá jako název jeho ochrannou známku dívá český SÚKL? Probíhají aktuálně diskuze na úrovni státní správy ohledně změny zákona v souvislosti se zásilkovým výdejem? Připravuje SÚKL vlastní řešení? A jaké změny se chystají v oblasti elektronických receptů? Na tyto a další otázky portálu odpověděla v první části rozsáhlého rozhovoru Mgr. Irena Storová, MHA, ředitelka SÚKL.   

 

LN: Mediální favorit? Praxe je složitější

ln.jpg Lidové noviny, 29. 4. 2020 | Přínos léčby musí převažovat nad riziky, společnost Gilead má před sebou ještě mnoho práce, říká ředitelka Státního ústavu pro kontrolu léčiv Irena Storová o experimentálním léku Remdesivir.  

 

LN: Musíme se bavit o bezpečnosti léků na koronavirus. Ne všichni je mohou dostat, tvrdí šéfka SÚKL

ln.jpg Lidové noviny, 21. 4. 2020 | Favipiravir, který k nám poslali z Japonska, byl původně určen k léčbě chřipky. Při léčení koronaviru ho kombinovali ještě s dalšími léky, vysvětluje ředitelka Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL) Irena Storová.   

 

Sama doma: Koronavirus a stav výzkumu léčivých látek

__t.jpg Kolik látek a přípravků se experimentálně na nemoc COVID-19 testuje? Jak dlouho může trvat registrace konkrétního léku? Hostem pořadu ČT Sama doma byla Irena Storová.   

 

INFO.CZ: Čím budeme léčit koronavirus? Běží 500 testů možných léků a vakcín, říká šéfka SÚKLu

info.jpg INFO.cz, 1. 4. 2020 |  Proč si jen čteme o tom, kdo všechno se snaží vyvíjet léky a vakcíny na COVID-19, ale reálně k dispozici nejsou? A kdy budou? Ředitelka Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL) Irena Storová v rozhovoru pro INFO.cz varuje před přílišným optimismem. Podle ní by mohly být vakcíny na koronavirus dostupné nejdříve v polovině roku 2021.   

 

Sama doma: Jak se vyznat v příbalovém letáku

__t.jpg Proč bychom rozhodně měli číst příbalovou informaci u léků? Jak se v letáku orientovat? A najdu příbalovou informaci i na internetu? Hostem pořadu ČT Sama doma byla Irena Storová.   

 

Sama doma: Inkontinenční pomůcky hrazené pojišťovnou

__t.jpg Co se změnilo v souvislosti s novými pravidly na předepisování inkontinenčních pomůcek? Podle čeho se určuje výše příspěvku? Hostem pořadu ČT Sama doma byla Irena Storová.   

 

Pressklub Frekvence 1 s Irenou Storovou

f1.jpg Výpadky léků, chřipková sezona, ale i hrozba koronaviru v Evropě - témata rozhovoru s Irenou Storovou.   

 

iDnes.cz: Bezpečně léky nakoupíte jen v lékárně, říká šéfka ústavu kontroly léčiv

idnes.jpg iDnes.cz, 15. 2. 2020 | Xanax, Ritalin a další. Reportéři MF DNES před časem popsali, jak se některé léky, které mají vydávat jen lékárny a jen na předpis, dají lehce sehnat přes anonymní inzeráty na internetu. Těch jsou až stovky. „Tyto nabídky jsou čím dál propracovanější. Je stále těžší jejich původce dopátrat,“ říká ředitelka Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL) Irena Storová.