ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Upozornění týkající se zdravotnických prostředků

Sekce regulace zdravotnických prostředků informuje o spuštění Informačního systému zdravotnických prostředků

Sekce regulace zdravotnických prostředků informuje o spuštění Informačního systému zdravotnických prostředků (dále jen “ISZP”) dle § 7 zákona č. 375/2022 Sb., o zdravotnických prostředcích a diagnostických zdravotnických prostředcích in vitro (dále jen „zákon o prostředcích“).  

 

Upozornění na bezpečností nápravné opatření společnosti Philips Respironics, zařízení CPAP a Bi-Level PAP

Státní ústav pro kontrolu léčiv (dále jen „Ústav“) obdržel informaci o bezpečnostních nápravných opatřeních v terénu týkajících se zdravotnických prostředků pro oblast spánkové medicíny a ventilace (E30, DreamStation ASV, DreamStation ST, AVAPS, SystemOne ASV4, C-Series ASV, S/T a AVAPS řady C, OmniLab Advanced+, SystemOne (Q-Series), DreamStation, DreamStation Go, Dorma 400, Dorma 500, REMstar SE Auto a Trilogy 100, Trilogy 200, BIPAP Hybrid A30 řady A, BiPAP V30 Auto řady A, BiPAP A40 řady A, BiPAP A30 řady A) vyrobených před 26. dubnem 2021.  

 

Upozornění SÚKL na odcizení zdravotnických prostředků výrobce Fresenius Kabi AG, Bad Hamburg, Německo

Státní ústav pro kontrolu léčiv obdržel od zástupkyně společnosti Fresenius Kabi s.r.o. informaci o odcizení zdravotnických prostředků, ke kterému došlo na území České republiky.  

 

Důležité informace - Glukometr OneTouch® Verio®Pro

Dobrovolné stažení a výměna zdravotnického prostředku Glukometr OneTouch® Verio®Pro.  

 

Upozornění na riziko při použití přenosných zubních rentgenů bez označení CE

Státní ústav pro kontrolu léčiv upozorňuje na riziko nežádoucích zdravotních účinků způsobených rentgenovým záření při použití přenosných zubních rentgenů, které nejsou opatřeny označením CE.  

 

Upozornění SÚKL na omezení dodávek spotřebního materiálu pro přístroje AQUARIUS a BM25 výrobce Baxter Healthcare SA, USA

Státní ústav pro kontrolu léčiv upozorňuje na omezení dodávek spotřebního materiálu pro přístroje AQUARIUS a BM25 výrobce Baxter Healthcare SA, USA, a zveřejňuje informace pro uživatele o opatřeních, která je třeba přijmout pro zachování pravidelných dodávek pro překlenutí období do obnovení výroby.  

 

Upozornění na odcizení přenosného endoskopického systému PES 2

Státní ústav pro kontrolu léčiv informuje o odcizení zdravotnického prostředku - přenosného endoskopického systému PES 2, výrobce Happersberger otopront GmbH, Německo.  

 

Informace o výskytu padělku zdravotnického prostředku

Státní ústav pro kontrolu léčiv obdržel informaci o výskytu padělku zdravotnického prostředku LIGACLIP® EXTRA LIGATING CLIP CARTRIDGES, zásobníky se svorkami (kódové označení výrobku LT300), výrobce Ethicon Endo-Surgery, LLC, USA, na trhu v USA.  

 

Upozornění na správné použití katétrů Apex™ Over-the-Wire 8 x 2.00, výrobce Boston Scientific Corporation, USA

Státní ústav pro kontrolu léčiv upozorňuje na správné použití dilatačních PTCA katétrů Apex™ Over-the-Wire 8 x 2.00, výrobce Boston Scientific Corporation, USA.  

 

Upozornění na rizika při nesprávném používání přetlakovaných sprejů pro aplikaci roztoku fibrinu

Státní ústav pro kontrolu léčiv upozorňuje na riziko vzniku embolie při nesprávném použití přetlakovaných sprejů pro aplikaci roztoku fibrinu používaných pro zajištění intra-operační hemostázy.  

 

Upozornění SÚKL na krádež zdravotnických prostředků výrobce Boston Scientific Corporation, USA

SÚKL informuje o krádeži 6 implantabilních kardioverterů-defibrilátorů TELIGEN a 5 defibrilátorů pro srdeční resynchronizační terapii COGNIS.  

 

Informace pro pacienty s ASR implantáty

Státní  ústav pro kontrolu léčiv zveřejňuje pro pacienty s ASR implantáty potřebné informace týkající se provedení následných kontrol ve zdravotnickém zařízení včetně kompenzace vzniklých finančních nákladů.  

 

Upozornění na povinnost oznámení nežádoucích příhod ZP

Státní ústav pro kontrolu léčiv upozorňuje na povinnost oznámit  nežádoucí příhody dávané do souvislosti s použitím zdravotnických prostředků při poskytování zdravotní péče.  

 

Aktualizovaná informace pro ženy s prsními implantáty

SÚKL informuje o nových skutečnostech týkajících se prsních implantátů PIP a M-Implants a o svých kompetencích v oblasti zdravotnických prostředků.  

 

Informace pro ženy s prsními implantáty

Státní ústav pro kontrolu léčiv informuje o aktualizaci doporučení pro ženy s implantovanými prsními implantáty se silikonovým gelem výrobce POLY IMPLANT PROTHESE (PIP), Francie.