ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Žádost o poskytnutí informací ze dne 24. 11. 2021

Žádost cit.: „ 1. Žádám odpověď a poskytnutí informací o tom, zda vakcíny proti novému coronaviru Covid-19 - Vaxzevria (AstraZeneca), Comirnaty (Pfizer, BioNTech), Spikevax (Moderna), COVID-19 Vaccine Janssen - jsou v ČR řádně registrovány a řádně a plně schváleny, případně v jakém konkrétním stavu se jejich registrace či schvalování v ČR nachází. 2. Dále žádám dokumenty o registraci těchto vakcín v ČR a dokumenty o schválení těchto vakcín v ČR, a to v úředním jazyku ČR, tj. v českém jazyku.“   

Ústav poskytl následující informace:

K bodu 1 žádosti uvádíme, že všechny výše uvedené vakcíny proti covid-19 jsou podmínečně registrovány podle přímo platného nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 726/2004. Registraci tedy neuděluje Ústav, ale Evropská komise na základě hodnocení Evropské agentury pro léčivé přípravky (EMA).

K bodu 2 žádosti uvádíme, že jednotlivé dokumenty ke schválení vakcín jsou ve všech národních jazycích v EU registru léčivých přípravků: https://ec.europa.eu/health/documents/community-register/html/ (k dohledání pod jednotlivými názvy vakcín). Pod "Decisions" jsou pod "CS" (tedy český jazyk) uvedena rozhodnutí (o registraci nebo změně registrace), pod "Annexes" jsou uvedeny přílohy k rozhodnutí, včetně souhrnu údajů o přípravku.