ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Žádost o poskytnutí informací ze dne 24. 1. 2019

Žádost o poskytnutí materiálů ke konkrétním léčivým přípravkům v souvislosti s poškození zdraví plodu a rodičky.  

Jakými informacemi, doporučeními, analýzami, statistikami, vědeckými zprávami apod. disponuje Státní ústav pro kontrolu léčiv ve svých nebo dalších souvisejících a jemu dostupných materiálech či dokumentech. Jde například mj. o informace obsažené v příbalových letácích ke konkrétním léčivům nebo v jiných dokumentech.

Informace se vztahují k následujícím medikamentům, léčivům, medicínským látkám podaným v těhotenství atd.:

Progesteron, Ferronat, ACP (Acylpyrin, Acylperin), Minihixen (Minithixen), Plegomazin, Bromothymol, Ampicylin (Ampicilin)

K výše uvedeným medikamentům, léčivům, medicínským látkám dále požaduji zaslání informací vzhledem k jejich možným nežádoucím účinkům a vzniku nemocí, komplikací atd.

Poskytnuté informace

Žadateli byly zaslány souhrny údajů o přípravku (dále jen „SmPC“) pro uvedené léčivé přípravky. Pod názvem Progesteron Ústav neeviduje žádný léčivý přípravek, pouze s touto léčivou látkou např.: Utrogestan a Agolutin. Přípravek Ferronat byl zrušen v roce 2009. Přípravek Minithixen byl zrušen před rokem 2000 a proto jeho informace o přípravku je uvedena ve stručnějším formátu. V případě Bromothymolu Ústav neeviduje žádný léčivý přípravek.

V těchto dokumentech jsou uvedeny aktuální schválené indikace a dávkování pro dané přípravky, dále pak bezpečnostní informace zahrnující kontraindikované stavy pro použití těchto přípravků, relevantní upozornění a možné interakce a dále pak možné nežádoucí účinky, které byly zaznamenány s použitím těchto přípravků.

Acylpyrin - SmPC.pdf
Agolutin - SmPC.pdf
Ampicilin - SmPC.pdf
Ferronat - SmPC (2008).pdf
Minithixen - text.pdf
Plegomazin - SmPC.pdf
Utrogestan - SmPC.pdf


Zveřejnil: Tiskové a informační oddělení