ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Žádost o poskytnutí informací ze dne 13. 1. 2021

Žádost o poskytnutí informací, jak dlouho  je třeba čekat po operaci (kyretáž dělohy), než je možné nechat se očkovat proti Covid-19 a jak dlouho po aplikování očkování je třeba počkat s plánováním těhotenství.  

Poskytnuté informace

Požadované informace jsou veřejně dostupné na webových stránkách Ústavu, a to v databázi léčivých přípravků https://www.sukl.cz/modules/medication/search.php, po zaškrtnutí filtru ATC (anatomicko-terapeuticko-chemické) skupiny „J07BX: jiné virové vakcíny“ nebo po zadání názvu vakcíny. V databázi léčiv je v záložce „Doprovodné texty“ dostupná nejen Příbalová informace, ale i podrobnější dokument - Souhrn údajů o přípravku.

Předchozí operace a ani plánované těhotenství nejsou kontraindikací k očkování. V obou případech doporučuje Ústav konzultaci s lékařem. Konkrétní informace, tj. za jak dlouho po kyretáži dělohy a jak dlouho plánovat těhotenství po očkování jsou informace, které Ústav nemá z registrační dokumentace k vakcíně k dispozici.

V souladu s ustanovením § 6 zákona o svobodném přístupu k informacím byl žadatel odkázán na webové stránky Ústavu, kde jsou zveřejněny požadované informace, a to konkrétně na těchto odkazech: