ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Reakce SÚKL na článek „Elektronické recepty se připravují roky. Výsledek? Čárový kód“

Státní ústav pro kontrolu léčiv považuje za nezbytné reagovat na článek redaktorky Veroniky Rodriguez „Elektronické recepty se připravují roky. Výsledek? Čárový kód“ , ( www.tyden.cz , 20. 4. 2011).  

V části článku věnované elektronickým receptům autorka uvádí náklady spojené se vznikem a s provozem centrálního úložiště v hodnotách, které jsou od reality značně vzdáleny. Skutečné náklady jsou prostřednictvím webové stránky Ústavu dostupné každému uživateli Internetu na https://www.sukl.cz/lekarny/finance-a-centralni-uloziste.

Ke dni 18. 4. 2011 činily skutečné náklady:

  • Náklady na vznik a provoz centrálního úložiště činily celkem 69.650.308,- Kč včetně DPH.
  • Z toho samotný provoz centrálního úložiště činil 8.038.687,- Kč včetně DPH.

Čtenáři webové stránky www.tyden.cz byli autorkou uvedeni v omyl, a to zveřejněním naprosto nerelevantních finančních hodnot. Dotazy redaktorky Rodriguez k danému tématu, které SÚKL obratem odpověděl, nesměřovaly na výši finančních nákladů na zřízení a provoz centrálního úložiště, ani si je autorka sama na webových stránkách Ústavu neověřila. Rozdíl mezi publikovanou částkou (170 mil. Kč) a skutečností (69,6 mil. Kč) považuje Státní ústav pro kontrolu léčiv za klamání veřejnosti neověřenými informacemi a důrazně žádá touto formou redakci serveru www.tyden.cz o okamžitou opravu.

 

 

Tiskové a informační oddělení
20. 4. 2011