ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Mgr. Kateřina Podrazilová, Ph.D. byla jmenována ředitelkou Státního ústavu pro kontrolu léčiv

Ředitelkou Státního ústavu pro kontrolu léčiv se 21. září 2023 stala Mgr. Kateřina Podrazilová, Ph.D., na základě výsledků výběrového řízení ji do funkce vybral ministr zdravotnictví prof. MUDr. Vlastimil Válek, CSc., MBA, EBIR.  

Kateřina Podrazilová je expertkou v oblasti cen a úhrad léčivých přípravků, od roku 2014 působila jako předsedkyně Lékové komise ve Svazu zdravotních pojišťoven České republiky. Ve Státním ústavu pro kontrolu léčiv dříve zastávala pozici ředitelky Sekce cen a úhrad. Vystudovala magisterský obor molekulární biologie a genetiky na Univerzitě Karlově, kterou absolvovala v roce 1991. V roce 1999 získala titul Ph.D. v oboru molekulární toxikologie. Do roku 2008 byla také vědeckou pracovnicí environmentální molekulární biologie.

Ve Státním ústavu pro kontrolu léčiv se plánuji zaměřit především na problematiku dostupnosti léčivých přípravků a komunikaci s odbornou i pacientskou veřejností. Čekají nás ale i další výzvy, které přinese například nová legislativa,“ říká Kateřina Podrazilová.

foto_SUKL.jpg

Tiskové a informační oddělení 
Kontakt: tiskove@sukl_cz
22. září 2023