ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Co nového na webu

Seznam cen původce k 1.10.2009

Aktualizovaný seznam cen původce nahlášených na 4. čtvrtletí 2009. Do Seznamu hrazených léčivých přípravků a potravin pro zvláštní lékařské účely, zveřejněného k 1.10.2009, byly zapracovány ceny původce, nahlášené do tohoto data  

 

Září 2009

Opatření při závadách kvality a nežádoucích účincích léčiv.  

 

Seznam hrazených LP/PZLÚ k 1.10.2009

  Státní ústav pro kontrolu léčiv v souladu s § 39n odst. 1 zákona č. 48/1997 Sb. o veřejném zdravotním pojištění v platném znění (dále jen "zákon") zveřejňuje Seznam léčivých přípravků a potravin pro zvláštní lékařské účely hrazených ze zdravotního pojištění (dále jen "Seznam").      

 

Evropská komise schválila použití dvou vakcín proti pandemické chřipce

Evropská komise oznámila, že na základě doporučení Výboru pro humánní léčivé přípravky (CHMP) Evropské lékové agentury (EMEA), schválila dne 29. září změny stávajících registrací dvou vakcín proti pandemické chřipce (H1N1).  

 

Seznam IPLP k 1.10.2009

Seznam individuálně připravovaných LP, transfusních přípravků a radiofarmak.    

 

Sdělení SÚKL ze dne 29.09.2009

Informace o umístění části textu na etiketě primárního obalu u léčivého přípravku FERMALAC VAGINAL.  

 

Otázky a odpovědi týkající se vakcíny proti pandemickému viru H1N1

Výbor pro humánní léčivé přípravky (CHMP) Evropské lékové agentury vydal doporučení k registraci dvou vakcín proti pandemické chřipce. To znamená, že v okamžiku, kdy jim Evropská komise na základě tohoto doporučení udělí registraci, budou tyto vakcíny v Evropské unii dostupné k použití jako ochrana proti infekci současným pandemickým virem, což pomůže kontrolovat šíření pandemie.  

 

Evropská léková agentura doporučuje registraci dvou H1N1 pandemických vakcín

Evropská léková agentura (EMEA) doporučila Evropské komisi udělit registrace dvěma vakcínám proti pandemické chřipce A (H1N1)  („prasečí chřipka“).  

 

Seminář 9 - Nová metodika stanovení úhrad

Státní ústav pro kontrolu léčiv Vás zve na seminář na téma nová metodika stanovení úhrad. Na setkání bude prezentován a diskutován postup Ústavu při stanovení či změně výše a podmínek úhrady léčivých přípravků. Na setkání nebude řešen věcný průběh správního řízení a jiné problémy s tímto spojené.            

 

Informace lékové agentury USA FDA

SÚKL obdržel od lékové agentury USA FDA varování před použitím humánních léčivých přípravků Ipratropium Bromide Inhalation Solution, 0.02% a Albuterol Sulfate Inhalation Solution, 0.083%.   

 

Pověření inspektoři

Inspektoři SÚKL jsou zmocněni pro výkon samostatné kontrolní činnosti.  

 

Informace ke změně sekundárního obalu léčivého přípravku

Tato informace upřesňuje postupy změny sekundárního (vnějšího) obalu léčivého přípravku (tzv. přebalení) po jeho propuštění kvalifikovanou osobou výrobce a stanovit podmínky, za kterých lze přebalení provést.     

 

Sdělení SÚKL ze dne 21.09.2009

Pozastavení distribuce léčivého přípravku Nurofen pro děti jahoda.  

 

Informace o výskytu padělku přípravku Lexapro

SÚKL obdržel informaci od dánské regulační autority o výskytu padělku léčivého přípravku Lexapro 10 mg   na Filipínách.