ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Co nového na webu

Rok 2010

 

Upozornění pro provozovatele lékáren

Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) a Policie ČR pokračují ve vzájemné spolupráci a zaměřují se na kontroly lékáren v oblasti výdeje léčivých přípravků s obsahem pseudoefedrinu a buprenorfinu.  

 

Sdělení SÚKL ze dne 11.4.2012

SÚKL informuje o stažení léčivého přípravku Coxtral 100mg tablety, por. tbl. nob. z úrovně zdravotnických zařízení.  

 

Sdělení SÚKL ze dne 30.3.2012 - aktualizace

SÚKL informuje o stažení léčivého přípravku Rectodelt, 100 mg, rct. sup. 4x100mg z úrovně zdravotnických zařízení.  

 

Březen 2012

Informace o závadách kvality a nežádoucích účincích léčiv, padělcích, nelegálních přípravcích a zdravotnických prostředcích.  

 

Rosuvastatin a riziko gynekomastie

Státní ústav pro kontrolu léčiv vyzývá držitele rozhodnutí o registraci k úpravě textů doprovázející léčivé přípravky obsahující rosuvastatin v souvislosti s rizikem gynekomastie.  

 

Statiny a riziko nově vzniklého diabetu

Státní ústav pro kontrolu léčiv vyzývá držitele rozhodnutí o registraci k úpravě textů doprovázející léčivé přípravky obsahující inhibitory HMG-CoA reduktázy (atorvastatin, fluvastatin, pravastatin, simvastatin, pitavastatin, rosuvastatin, lovastatin) v souvislosti s rizikem nově vzniklého diabetu u všech statínů.  

 

Topiramát a riziko kongenitálních malformací

Státní ústav pro kontrolu léčiv vyzývá držitele rozhodnutí o registraci k aktualizaci informací pro všechny léčivé přípravky obsahující topiramát.  

 

Doplňující informace SÚKL pro zdravotnické pracovníky – přípravek ViaSpan roztok

Státní ústav pro kontrolu léčiv sděluje zdravotnickým pracovníkům doplňující informace týkající se přípravku ViaSpan roztok, PVC vak, 1 l.  

 

Sdělení SÚKL ze dne 4.4.2012

SÚKL informuje o uvolnění léčivého přípravku Aurorix 150 mg, por. tbl. flm. 30tbl.  

 

Upozornění na platnost nové legislativy

Státní ústav pro kontrolu léčiv upozorňuje na změny v legislativě, které se týkají oblasti léčivých přípravků, lidských tkání a buněk i zdravotnických prostředků.  

 

Informační dopis - paracetamol k intravenózní aplikaci

Státní ústav pro kontrolu léčiv zveřejnil informační dopis o důležitých informacích týkajících se přípravku Perfalgan, který je zasílán držitelem rozhodnutí o registraci  Bristol-Myers Squibb spol. s r.o. zdravotnickým pracovníkům.   

 

FI duben 2012

Farmakoterapeutické informace 4/2012  

 

Informační dopis - Fastum gel, Keplat, Ketonal 5% krém, Prontoflex 10%

Státní ústav pro kontrolu léčiv zveřejnil informační dopis o důležitých informacích týkajících se přípravků Fastum gel, Keplat, Ketonal 5% krém, Prontoflex 10% (ketoprofen), který je zasílán držiteli rozhodnutí o registraci Berlin-Chemie/A.Menarini Ceska republika s.r.o., Hisamitsu UK Limited, Lek Pharmaceuticals d.d., CYATHUS Exquirere Pharmaforschungs GmbH zdravotnickým pracovníkům.