ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Co nového na webu

Informace o výskytu padělku léčivého přípravku Pfizer-BioNTech COVID-19 Vaccines

SÚKL upozorňuje na výskyt padělku léčivého přípravku Pfizer-BioNTech COVID-19 Vaccines .  

 

Změna registrace léčivého přípravku BRONCHO-VAXOM PRO INFANTIBUS SÁČKY 3,5 mg granule v sáčku

SÚKL informuje zdravotnické pracovníky a pacienty o změně složení pomocných látek léčivého přípravku BRONCHO-VAXOM PRO INFANTIBUS SÁČKY, 3,5 mg, gra.scc.  

 

Úprava názvu a lékové formy léčivých přípravků řady Kytril

SÚKL informuje zdravotnické pracovníky o úpravě názvu u léčivého přípravku KYTRIL, 2 mg, tbl.flm. a o úpravě názvu a lékové formy u léčivého přípravku KYTRIL INJ/INF, 1 mg/ml, inj.sol.  

 

Změna registrace léčivého přípravku Roxilip 10 mg potahované tablety a Roxilip 20 mg potahované tablety

SÚKL informuje zdravotnické pracovníky a pacienty o změně složení pomocných látek a změně vzhledu tablet léčivých přípravků Roxilip, 10 mg, tbl.flm. a Roxilip, 20 mg, tbl.flm.  

 

Molnupiravir: EMA zahajuje přezkum podle článku 5(3) nařízení ES 726/2004

Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) zahájila tento přezkum, aby podpořila možná vnitrostátní rozhodnutí o použití molnupiraviru ještě před jeho registrací.  

 

Upozornění na aktualizaci Seznamu léčivých přípravků Ministerstva zdravotnictví ČR - VIGIL

SÚKL upozorňuje distributory a zprostředkovatele na zařazení dalších léčivých přípravků na Seznam léčivých přípravků, jejichž distribuci do zahraničí mají distributoři povinnost hlásit Státnímu ústavu pro kontrolu léčiv podle § 77 odst. 1 písm. q) zákona č. 378/2007 Sb., o léčivech a o změnách některých souvisejících zákonů.  

 

Říjen 2021

Informace o závadách v jakosti, opatřeních z registračních důvodů a nežádoucích účincích léčiv, padělcích a nelegálních přípravcích.  

 

Sdělení SÚKL ze dne 5.11.2021

SÚKL informuje o stažení uvedených šarží léčivého přípravku Preductal MR , 35 mg tbl. ret. až z úrovně zdravotnických zařízení.  

 

Informační dopis - LEUCO-SCINT, 0,18MG RAD KIT 3+3+3

Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL), ve spolupráci se společností Medi-Radiopharma Kft., Érd, Maďarsko, by Vás chtěl informovat o případných nedostatcích při použití přípravku LEUCO-SCINT týkajících se rychlosti sedimentace krevního vzorku při vyšetření a o možnosti použití metody centrifugace odebrané krve.  

 

Informační dopis - Beovu

Státní ústav pro kontrolu léčiv a společnost Novartis by Vás po dohodě s Evropskou agenturou pro léčivé přípravky chtěly informovat o následujících skutečnostech.  

 

acitretin - pro pacienty

 

Sdělení SÚKL ze dne 4.11.2021 (2)

SÚKL informuje o stažení uvedené šarže léčivého přípravku Diabetan, spc. 1 IV až z úrovně zdravotnických zařízení.  

 

Sdělení SÚKL ze dne 4.11.2021

SÚKL informuje o stažení uvedené šarže léčivého přípravku Ikametin , 50 mg tbl. flm. 30 II až z úrovně zdravotnických zařízení.