ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Co nového na webu

Oprava Seznamu cen a úhrad LP/PZLÚ k 8.4.2021

Státní ústav pro kontrolu léčiv v souladu s § 39n odst. 1 zákona č. 48/1997 Sb. o veřejném zdravotním pojištění v platném znění (dále jen "zákon") zveřejňuje Seznam cen a úhrad léčivých přípravků a potravin pro zvláštní lékařské účely (dále jen "Seznam").    

 

Výbor PRAC k vakcíně Vaxzevria: Poměr přínosů a rizik vakcíny zůstává pozitivní

Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) potvrdila, že celkový poměr přínosů a rizik vakcíny od společnosti AstraZeneca zůstává pozitivní.  

 

Žádost o poskytnutí informací ze dne 3. 3. 2021

Žádost o poskytnutí seznamu uskutečněných inspekcí správné klinické praxe za rok 2020.  

 

Žádost o poskytnutí informací ze dne 15. 2. 2021

Žádost o poskytnutí informací týkající se správních řízení v souvislosti s  porušením zákona č. 378/2007 Sb., o léčivech, ve znění pozdějších předpisů .  

 

Březen 2021

Informace o závadách v jakosti, opatřeních z registračních důvodů a nežádoucích účincích léčiv, padělcích a nelegálních přípravcích.  

 

Upozornění na opatření obecné povahy Ministerstva zdravotnictví ČR - ELIQUIS

SÚKL upozorňuje na opatření obecné povahy Ministerstva zdravotnictví ČR vydané v souladu s § 77d odst. 3 zákona č. 378/2007 Sb., o léčivech a o změnách některých souvisejících zákonů (zákon o léčivech), ve znění pozdějších předpisů, za účelem ochrany veřejného zdraví.  

 

Upozornění na opatření obecné povahy Ministerstva zdravotnictví ČR - COLOMYCIN

SÚKL upozorňuje na opatření obecné povahy Ministerstva zdravotnictví ČR vydané v souladu s § 77d odst. 3 zákona č. 378/2007 Sb., o léčivech a o změnách některých souvisejících zákonů (zákon o léčivech), ve znění pozdějších předpisů, za účelem ochrany veřejného zdraví.  

 

Upozornění na vyřazení léčivých přípravků ze Seznamu léčivých přípravků Ministerstva zdravotnictví ČR - ACICLOVIR OLIKLA

SÚKL upozorňuje distributory a zprostředkovatele na vyřazení léčivých přípravků ze Seznamu léčivých přípravků, jejichž distribuci do zahraničí mají distributoři povinnost hlásit Státnímu ústavu pro kontrolu léčiv podle § 77 odst. 1 písm. q) zákona č. 378/2007 Sb., o léčivech a o změnách některých souvisejících zákonů.  

 

Upozornění na vyřazení léčivého přípravku ze Seznamu léčivých přípravků Ministerstva zdravotnictví ČR - ALVESCO INHALER

SÚKL upozorňuje distributory a zprostředkovatele na vyřazení léčivého přípravku ze Seznamu léčivých přípravků, jejichž distribuci do zahraničí mají distributoři povinnost hlásit Státnímu ústavu pro kontrolu léčiv podle § 77 odst. 1 písm. q) zákona č. 378/2007 Sb., o léčivech a o změnách některých souvisejících zákonů.  

 

Digoxin Zentiva – upozornění na chybně uvedené údaje v textech SPC a PIL

Státní ústav pro kontrolu léčiv upozorňuje na důležitou informaci týkající se nesprávně uvedených údajů v textech léčivého přípravku Digoxin Zentiva, který je v České republice dostupný v rámci specifického léčebného programu.  

 

Obsah Ph. Eur. Suppl. 10.5

Informace k obsahu 5. doplňku Evropského lékopisu 10. vydání, které je součástí ČL 2017 - Dopl. 2021.  

 

Oznámení o rychlém zezávaznění textu Evropského lékopisu

Oznámení o rychlém zezávaznění  textů: Candesartanum cilexetilum (2573), Irbesartanum (2465), Losartanum kalicum (2232), Olmesartanum medoxomilum (2600), Valsartanum (2423)