ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Co nového na webu

Změna dávkování léčivého přípravku Mucosolvan pro dospělé 30 mg/5 ml sirup

SÚKL informuje zdravotnické pracovníky a pacienty o úpravě dávkování léčivého přípravku Mucosolvan pro dospělé, 30 mg/5 ml, sirup.  

 

Úprava názvu a vyjádření síly léčivého přípravku JENAMAZOL 2% vaginální krém

SÚKL informuje zdravotnické pracovníky o úpravě názvu a vyjádření síly u léčivého přípravku JENAMAZOL 2%, 20 mg/g, vag.crm.    

 

Změna registrace léčivého přípravku AMOKSIKLAV 312,5 mg/5 ml prášek pro perorální suspenzi

SÚKL informuje zdravotnické pracovníky a pacienty o změně složení konečného přípravku, změně odměrného zařízení a změně podmínek uchovávání u léčivého přípravku AMOKSIKLAV 312,5 MG/5 ML, 250 MG/62,5 MG/5 ML, por.plv.sus.  

 

Úprava názvu, vyjádření síly a oprava lékové formy léčivého přípravku AMBROSPRAY 5% orální sprej

SÚKL informuje zdravotnické pracovníky o úpravě názvu, vyjádření síly a opravě lékové formy v informacích o přípravku u léčivého přípravku AMBROSPRAY 5%, 50 mg/g, orm.spr.    

 

Informační dopis - Comirnaty, Spikevax/BioNTech Manufacturing GmbH, MODERNA BIOTECH SPAIN, S.L.

Státní ústav pro kontrolu léčiv a držitelé rozhodnutí o registraci BIONTECH/PFIZER a MODERNA BIOTECH SPAIN, S.L. ve spolupráci s Evropskou lékovou agenturou (EMA) by Vás rádi informovali o následujícím.  

 

Informační dopis - COVID-19 Vaccine Janssen

Státní ústav pro kontrolu léčiv a Janssen-Cilag International NV v souladu s Evropskou agenturou pro léčivé přípravky Vás chtějí informovat o následujícím.  

 

Úprava názvu a vyjádření síly léčivého přípravku GLOBULUS CUM NATRIO TETRABORICO 0,6 CSC

SÚKL informuje zdravotnické pracovníky o úpravě názvu a vyjádření síly u léčivého přípravku GLOBULUS CUM NATRIO TETRABORICO 0,6 CSC, 0,6 g, vag.glb.    

 

Aktualizace k bezpečnosti vakcíny Spikevax

Pravidelné přehodnocování údajů o bezpečnosti po registraci vakcín proti onemocnění covid-19 je nastaveno u všech těchto vakcín. Přehodnocení provádí Farmakovigilanční výbor pro hodnocení rizik léčiv (PRAC) Evropské agentury pro léčivé přípravky (EMA) na základě všech dostupných údajů.  

 

Aktualizace bezpečnosti vakcíny Vaxzevria

Pravidelné přehodnocování údajů o bezpečnosti po registraci vakcín proti covid-19 je nastaveno u všech těchto vakcín. Přehodnocení provádí Farmakovigilanční výbor pro hodnocení rizik léčiv (PRAC) Evropské agentury pro léčivé přípravky (EMA) na základě všech dostupných údajů.  

 

Aktualizace bezpečnosti vakcíny COVID-19 Vaccine Janssen

Pravidelné přehodnocování údajů o bezpečnosti po registraci vakcín proti COVID-19 je nastaveno u všech těchto vakcín. Přehodnocení provádí Farmakovigilanční výbor pro hodnocení rizik léčiv (PRAC) Evropské agentury pro léčivé přípravky (EMA) na základě všech dostupných údajů.   

 

Aktualizace bezpečnosti vakcíny Comirnaty

Pravidelné přehodnocování údajů o bezpečnosti po registraci vakcín proti onemocnění covid-19 je nastaveno u všech těchto vakcín. Přehodnocení provádí Farmakovigilanční výbor pro hodnocení rizik léčiv (PRAC) Evropské agentury pro léčivé přípravky (EMA) na základě všech dostupných údajů.   

 

EMA zahájila hodnocení použití látky anakinra u dospělých pacientů s covid-19

Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) začala vyhodnocovat žádost o rozšíření používání léčivé látky anakinra k léčbě covid-19 u dospělých pacientů se zápalem plic, u kterých existuje riziko vzniku závažného respiračního selhání (neschopnost plic správně fungovat).   

 

Upozornění na opatření obecné povahy Ministerstva zdravotnictví ČR - DEPO-PROVERA

SÚKL upozorňuje na opatření obecné povahy Ministerstva zdravotnictví ČR vydané v souladu s § 77d odst. 3 zákona č. 378/2007 Sb., o léčivech a o změnách některých souvisejících zákonů (zákon o léčivech), ve znění pozdějších předpisů, za účelem ochrany veřejného zdraví.  

 

Reflex: Šéfka SÚKL Storová: Neznáme vedlejší účinky Sputniku, chybí informace, můžeme skončit jako Slovensko

Reflex.PNG Reflex, 13. 4. 2021 | Autor: Čestmír Strakatý | O podezřeních na nežádoucí účinky vakcín a o jejich schvalování hovořila ředitelka Státního ústavu pro kontrolu léčiv Irena Storová pro Prostor X.  

 

Informační dopis - Champix

Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL)  ve spolupráci se společností Pfizer  a Evropskou lékovou agenturou (EMA) by Vás rádi informovali o následujících skutečnostech.