ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Co nového na webu

Informace k pediatrickému nařízení

Informace o nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 1901/2006 ze dne 12. prosince 2006 o léčivých přípravcích pro pediatrické použití a o změně nařízení (EHS) 1768/92, směrnice 2001/20/ES, směrnice 2001/83/ES a nařízení (ES) 726/2004.  

 

Varování před padělkem anabolického přípravku Testosterona propionat

Státní ústav pro kontrolu léčiv v rámci monitoringu neoprávněného prodeje léčivých přípravků zjistil výskyt padělku anabolického přípravku Testosterona propionat 5%, který je nabízen prostřednictvím neoprávněného internetového prodeje.  

 

Výsledky kontrolní akce na tržišti v Cínovci

Dne 14. 12. 2006 provedl Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) společně s celní správou kontrolu tržiště v obci Cínovec.  

 

Výsledky kontrolní akce na tržišti ve Hřensku

Dne 25. 11. 2006 provedl Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL)   společně s celní správou kontrolu na tržišti v obci Hřensko.  

 

Obsah Věstníků 2006

 

Informace o padělcích léčivého přípravku Xenical®

Dne 11.10.2006 zveřejnila společnost F.Hoffmann - La Roche Ltd., jako držitel registračního rozhodnutí léčivého přípravku Xenical® 120 ve Švýcarsku, obecnou informaci o zjištění padělku léčivého přípravku Xenical. Společnost La Roche Ltd. informovala, že přípravek Xenical®, který si v Egyptě zakoupila soukromá osoba pro vlastní potřebu, a který tato osoba pro podezření, že se jedná o padělky, předala společnosti La Roche Ltd. k analyzování, je padělek.  

 

Dozor nad reklamou na humánní léčivé přípravky a jiné výrobky

Dozor nad reklamou je podle zákona o regulaci reklamy rozdělen mezi jednotlivé dozorové orgány. To však není veřejnosti dostatečně známo. Proto se v praxi setkáváme s požadavky, abychom řešili všechny podněty na podezření nejen ze závadné reklamy, ale i na závadné informace na obalech různých výrobků, které nejsou registrovanými léčivými přípravky. SÚKL však k takové činnosti není zákonem oprávněn.    

 

Upozornění na obsah nedeklarované chemické látky acetildenafil v doplňku stravy SENSIMAXX

Státní ústav pro kontrolu léčiv byl informován Státní zemědělskou a potravinářskou inspekcí (SZPI), že výrobek SENSIMAXX, který je na český trh uváděn jako doplněk stravy, obsahuje chemickou látku acetildenafil.  

 

Informace o výskytu padělků léčivých přípravků Lipitor® a Propecia®

Státní ústav pro kontrolu léčiv byl upozorněn britskou lékovou agenturou (MHRA), že ve Velké Británii byly v legálním distribučním kanálu (na úrovni lékáren) objeveny padělky léčivých přípravků Lipitor® a Propecia®.