ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Co nového na webu

Informační dopis - Tysabri

Státní ústav pro kontrolu léčiv zveřejnil informační dopis o důležitých informacích týkajících se léčivého přípravku Tysabri, který je zasílán držitelem rozhodnutí o registraci, společností Biogen Idec Limited.  

 

Žádost o poskytnutí informací ze dne 22. 2. 2016

Žádost o poskytnutí informací ohledně dávkování Mysalfonu:  

 

Sdělení SÚKL ze dne 16.3.2016

SÚKL informuje o stažení uvedených šarží léčivého přípravku Pleumolysin, por. gtt. sol., 1x10 ml., až z úrovně zdravotnických zařízení  

 

Informace o výskytu padělku léčivého přípravku Botox

SÚKL obdržel od irské regulační autority informaci o výskytu padělku léčivého přípravku Botox, inj. plv. sol.  

 

Sankce - rok 2016

 

Informační dopis - SGLT2

Státní ústav pro kontrolu léčiv zveřejnil informační dopis o důležitých informacích týkajících se léčivých přípravků inhibitory SGLT2, který je zasílán držiteli rozhodnutí o registraci, společnostmi AstraZeneca AB, Janssen-Cilag International NV a Boehringer Ingelheim International GmbH.  

 

Biosept sprej na rány, Biosept ošetření ran

Státní ústav pro kontrolu léčiv informuje o výskytu nelegálního léčivého přípravku BIOsept® sprej na rány a BIOsept® ošetření ran, který na trh v České republice uvádí společnost QuadraCare CZ, s. r. o.  

 

Rok 2016

SÚKL na základě § 98 odst. 1 a § 25 odst. 1 zákona č. 378/2007 Sb., o léčivech a o změnách některých souvisejících zákonů, ve znění pozdějších předpisů, informuje o přeřazení výrobků mezi léčivé přípravky.  

 

Seminář 1 - Sekce cenové a úhradové regulace

Téma: Podobné léčivé přípravky, vybrané aspekty prokazování cenové reference, složené léčivé přípravky, léčivé přípravky pro vzácná onemocnění (v angličtině orphan drugs), obchodní tajemství        

 

Sdělení SÚKL ze dne 11. 3. 2016

SÚKL informuje o stažení uvedených šarží léčivého přípravku Omeprazol Mylan 40 mg ivn. inf. plv. sol. 5x40 mg až z úrovně zdravotnických zařízení.  

 

Informační zpravodaj Nežádoucí účinky léčiv 1/2016

Nové číslo zpravodaje Nežádoucí účinky léčiv vyšlo 10. 3. 2016  

 

Rok 2016

Přehled vydaných publikací Zpravodaje o nežádoucích účincích léčiv  

 

Oprava Seznamu cen a úhrad LP/PZLÚ k 10.3.2016

Státní ústav pro kontrolu léčiv v souladu s § 39n odst. 1 zákona č. 48/1997 Sb. o veřejném zdravotním pojištění v platném znění (dále jen "zákon") zveřejňuje Seznam cen a úhrad léčivých přípravků a potravin pro zvláštní lékařské účely (dále jen "Seznam").    

 

Sdělení SÚKL ze dne 9.3.2016 (2)

SÚKL informuje o stažení uvedených šarží léčivých přípravků Rosucard 10 mg por. tbl. flm. 30x10 mg a Rosucard 10 mg por. tbl. flm. 90x10 mg až z úrovně zdravotnických zařízení.  

 

Sdělení SÚKL ze dne 9.3.2016

SÚKL informuje o stažení uvedené šarže léčivého přípravku Dymistin 137 mikrogramů/50 mikrogramů až z úrovně zdravotnických zařízení.