ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Co nového na webu

Žádost o poskytnutí informací ze dne 9. 12. 2020

Žádost o poskytnutí informace, zda a pod jakým číslem je registrovaný a povolený užívat v ČR test Panbio Covid-19 Rapid test device (nasopharyngeal) firmy Abbott vyráběný v Korei (41 ADF191A) sub. A.  

 

Očkování proti COVID-19: Otázky a odpovědi o vakcíně Comirnaty (28.12.2020)

Mám se nechat očkovat i po prodělání nemoci COVID-19? Bude vakcína fungovat i proti zmutovanému viru? A zasáhne očkování do lidské DNA? To vše jsou otázky, které se pojí s očkováním proti nemoci COVID-19. Připravili jsme přehled odpovědí na ty, které v souvislosti s vakcínou Comirnaty zaznívají nejčastěji.   

 

Evropská agentura pro léčivé přípravky zveřejnila hodnotící zprávu k vakcíně Comirnaty

Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) zveřejnila podrobnosti hodnocení vakcíny Comirnaty od firem Pfizer a BioNTech, které udělila 21.12. podmínečnou registraci.  

 

Upozornění na výjimky z označení na obalu vakcíny Comirnaty

Státní ústav pro kontrolu léčiv upozorňuje, že do České republiky budou dovezena balení šarže č. EJ6796, exp. 04/2021, která na obalu nesou název „Pfizer-BioNTech COVID-19 Vaccine, Suspension for Intramuscular Injection“. Tato výjimka z registrace léčivého přípravku COMIRNATY byla schválena Evropskou agenturou pro léčivé přípravky (EMA) a zahrnuje dále výjimky z označení na obalu, viz tabulka níže.  

 

Aktuálně.cz: Očkování má v Česku dlouhou tradici. Vakcínu pečlivě sledujeme, říká ředitelka SÚKL

Aktu__ln__.cz_1__maly.jpg Aktuálně.cz, 23. 12. 2020 | Do Česka o víkendu dorazí prvních 10 tisíc vakcín společnosti Pfizer. Další budou záhy následovat. I kvůli vyskytujícím se dezinformacím se však mnozí nechtějí dát očkovat. Podle ředitelky Státního ústavu pro kontrolu léčiv Ireny Storové bezpečnost vakcíny byla, je a bude pečlivě sledována. "V Česku se očkuje už od roku 1803. Princip očkování i u těchto nových vakcín zůstává pořád stejný," říká.  

 

Informační dopis - Zerbaxa

Informační dopis pro zdravotnické pracovníky - Globální stahování léčivého přípravku Zerbaxa  

 

Sdělení SÚKL ze dne 22.12.2020

SÚKL informuje o stažení uvedené šarže léčivého přípravku Kalium-L-malat Fresenius 1 Molar, 66mg/ml+134,1mg/ml inf. cnc. sol. 20x20ml  až z úrovně zdravotnických zařízení.  

 

Úprava vyjádření síly léčivých přípravků řady Ospen a Penbene obsahujících penicilin

SÚKL informuje zdravotnické pracovníky o úpravě vyjádření síly u léčivých přípravků Ospen, 400 000 IU/5 ml, por.sus., Ospen, 750 000 IU/5 ml, por.sus., Ospen, 500 000 IU, tbl.flm., Ospen, 1 000 000 IU, tbl.flm., Ospen, 1500 000 IU, tbl.flm., Penbene, 1 000 000 IU, tbl.flm. a Penbene, 1 500 000 IU, tbl.flm.  

 

Změna registrace léčivého přípravku Epilan D Gerot 100 mg tablety

SÚKL informuje zdravotnické pracovníky a pacienty o zkrácení doby použitelnosti léčivého přípravku Epilan D Gerot, 100 mg, tbl.nob.     

 

Změna dávkování léčivého přípravku Rapibloc 300 mg prášek pro infuzní roztok

SÚKL informuje zdravotnické pracovníky o změně dávkování léčivého přípravku Rapibloc, 300 mg, inf.plv.sol.  

 

Změna registrace léčivých přípravků Orfiril Long 150 mg a Orfiril Long 300 mg tvrdé tobolky s prodlouženým uvolňováním

SÚKL informuje zdravotnické pracovníky a pacienty o změně podmínek uchovávání léčivých přípravků Orfiril Long, 150 mg, cps.pro. a Orfiril Long, 300 mg, cps.pro.  

 

Změna registrace léčivého přípravku Fortecortin 4 mg tablety

SÚKL informuje zdravotnické pracovníky o přidání nové léčebné indikace pro léčivý přípravek Fortecortin, 4 mg, tbl.nob.  

 

Comirnaty přehledně: Důležitá fakta o první podmínečně registrované vakcíně proti COVID-19 v EU (21.12.2020)

mRNA vakcína (modifikovaný nukleosid) proti onemocnění COVID-19  

 

Vakcína Comirnaty od firem Pfizer a BioNTech získala podmínečnou registraci

Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) doporučila udělit podmínečnou registraci vakcíně Comirnaty, vyvinuté firmami BioNTech a Pfizer pro prevenci onemocnění způsobeného koronavirem (COVID-19) u osob starších 16 let věku. Na základě tohoto doporučení následně Evropská komise podmínečnou registraci udělila.  

 

Banner Nežádoucí účinky