ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Co nového na webu

LN: Mediální favorit? Praxe je složitější

ln.jpg Lidové noviny, 29. 4. 2020 | Přínos léčby musí převažovat nad riziky, společnost Gilead má před sebou ještě mnoho práce, říká ředitelka Státního ústavu pro kontrolu léčiv Irena Storová o experimentálním léku Remdesivir.  

 

LN: Musíme se bavit o bezpečnosti léků na koronavirus. Ne všichni je mohou dostat, tvrdí šéfka SÚKL

ln.jpg Lidové noviny, 21. 4. 2020 | Favipiravir, který k nám poslali z Japonska, byl původně určen k léčbě chřipky. Při léčení koronaviru ho kombinovali ještě s dalšími léky, vysvětluje ředitelka Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL) Irena Storová.   

 

Sama doma: Koronavirus a stav výzkumu léčivých látek

__t.jpg Kolik látek a přípravků se experimentálně na nemoc COVID-19 testuje? Jak dlouho může trvat registrace konkrétního léku? Hostem pořadu ČT Sama doma byla Irena Storová.   

 

INFO.CZ: Čím budeme léčit koronavirus? Běží 500 testů možných léků a vakcín, říká šéfka SÚKLu

info.jpg INFO.cz, 1. 4. 2020 |  Proč si jen čteme o tom, kdo všechno se snaží vyvíjet léky a vakcíny na COVID-19, ale reálně k dispozici nejsou? A kdy budou? Ředitelka Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL) Irena Storová v rozhovoru pro INFO.cz varuje před přílišným optimismem. Podle ní by mohly být vakcíny na koronavirus dostupné nejdříve v polovině roku 2021.   

 

Sama doma: Jak se vyznat v příbalovém letáku

__t.jpg Proč bychom rozhodně měli číst příbalovou informaci u léků? Jak se v letáku orientovat? A najdu příbalovou informaci i na internetu? Hostem pořadu ČT Sama doma byla Irena Storová.   

 

Sama doma: Inkontinenční pomůcky hrazené pojišťovnou

__t.jpg Co se změnilo v souvislosti s novými pravidly na předepisování inkontinenčních pomůcek? Podle čeho se určuje výše příspěvku? Hostem pořadu ČT Sama doma byla Irena Storová.   

 

Pressklub Frekvence 1 s Irenou Storovou

f1.jpg Výpadky léků, chřipková sezona, ale i hrozba koronaviru v Evropě - témata rozhovoru s Irenou Storovou.   

 

iDnes.cz: Bezpečně léky nakoupíte jen v lékárně, říká šéfka ústavu kontroly léčiv

idnes.jpg iDnes.cz, 15. 2. 2020 | Xanax, Ritalin a další. Reportéři MF DNES před časem popsali, jak se některé léky, které mají vydávat jen lékárny a jen na předpis, dají lehce sehnat přes anonymní inzeráty na internetu. Těch jsou až stovky. „Tyto nabídky jsou čím dál propracovanější. Je stále těžší jejich původce dopátrat,“ říká ředitelka Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL) Irena Storová.  

 

90’ ČT24: Jak řešit přerušené dodávky některých léků

__t.jpg Čeští pacienti se potýkají s výpadky některých léků. Chybí zejména prášky pro diabetiky a alergiky. Hostem 90’ ČT24 byla Irena Storová.   

 

VITO LIFE Melatonin

 

Žádost o poskytnutí informací ze dne 11. 5. 2020

Žádost o poskytnutí textu rozhodnutí vydaných Státním ústavem pro kontrolu léčiv pod spisovými značkami sukls147395/2014, sukls8957/2016, sukls30308/2015 a sukls210029/2013.  

 

Žádost o poskytnutí informací ze dne 24. 4. 2020

Žádost o poskytnutí kopií všech rozhodnutí, které vydal Ústav ve správních řízeních o správním deliktu dle ustanovení § 39q odst. 1 písm. a) zákona č. 48/1997 Sb., o veřejném zdravotním pojištění, ve znění pozdějších předpisů,  tedy ohledně porušení závazku předloženého podle § 15 odst. 6 písm. e) téhož zákona.  

 

Žádost o poskytnutí informací ze dne 13. 2. 2020

Žádost o poskytnutí všech rozhodnutí vydaných Státním ústavem pro kontrolu léčiv, která se stala pravomocnými v roce 2019 a která se týkají regulace reklamy a cenové regulace ve smyslu §7 písm. b) zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů, a ve smyslu §17 odst.1 ve spojení s §14 zákona odst.1 zákona č. 526/1990 Sb., o cenách, ve znění pozdějších předpisů, a ve spojení s § 2a odst.2 zákona České národní rady č. 265/1991 Sb. o působnosti orgánů České republiky v oblasti cen.  

 

Upozornění na aktualizaci Seznamu léčivých přípravků Ministerstva zdravotnictví ČR – AVASTIN, CELLCEPT, HERCEPTIN, MABTHERA, MADOPAR, TARCEVA, VALCYTE, PREDUCTAL MR, TRULICITY, ACTILYSE

SÚKL upozorňuje distributory a zprostředkovatele na zařazení dalších léčivých přípravků na Seznam léčivých přípravků, jejichž distribuci do zahraničí mají distributoři povinnost hlásit Státnímu ústavu pro kontrolu léčiv podle § 77 odst. 1 písm. q) zákona č. 378/2007 Sb., o léčivech a o změnách některých souvisejících zákonů.