ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Co nového na webu

VAYU Intra Lesní plody

 

Žádost o poskytnutí informací ze dne 22. 6. 2021

Žádost o poskytnutí informace ohledně účelu ztotožnění pacienta (resp. žadatele) dle rodného čísla v Registru obyvatel ze strany Ústavu  

 

Žádost o poskytnutí informací ze dne 21. 6. 2021

Žádost o poskytnutí informace ohledně prezentace s názvem „VYBRANÁ TÉMATA LÉKOVÉ POLITIKY“ ze dne 12. 4. 2021, autor „Zdeněk Blahuta, ředitel SÚKL“, dat tam použitých a působení PharmDr. Zdeňka Blahuty na pozici ředitele Ústavu.  

 

Aktualizace informací o přípravku u přípravků obsahujících léčivou látku dinoproston

Upozornění držitelů rozhodnutí o registraci na nezbytnost aktualizace informací o přípravku u léčivých přípravků obsahujících léčivou látku dinoproston v souladu se zprávou ze zasedání koordinační skupiny CMDh konaného ve dnech 20. - 22. dubna 2021.  

 

Změna registrace léčivých přípravků CALCIUM PHOSPHORICUM DHU, CALCIUM SULFURICUM DHU a KALIUM CHLORATUM DHU

SÚKL informuje zdravotnické pracovníky a pacienty o změně složení pomocných látek léčivých přípravků CALCIUM PHOSPHORICUM DHU, D5 – D30, tbl.nob., CALCIUM SULFURICUM DHU, D5 – D30, tbl.nob., a KALIUM CHLORATUM DHU, D5 – D30, tbl.nob. Jedná se o homeopatické léčivé přípravky registrované zjednodušenou procedurou.  

 

Úprava názvu léčivých přípravků DIAZEPAM DESITIN RECTAL TUBE 5 mg a 10 mg rektální roztok

SÚKL informuje zdravotnické pracovníky a pacienty o úpravě názvu léčivých přípravků Diazepam Desitin rectal tube, 5 mg, rct.sol. a Diazepam Desitin rectal tube, 10 mg, rct.sol.  

 

Aktualizace informací o přípravku u přípravků obsahujících léčivou látku tramadol

Upozornění držitelů rozhodnutí o registraci na nezbytnost aktualizace informací o přípravku u léčivých přípravků obsahujících léčivou látku tramadol v kombinacích v souladu se zprávou ze zasedání koordinační skupiny CMDh konaného ve dnech 26. - 27. ledna 2021.  

 

Upozornění na předběžné opatření obecné povahy Ministerstva zdravotnictví ČR - DEPO-PROVERA

SÚKL upozorňuje na předběžné opatření obecné povahy Ministerstva zdravotnictví ČR vydané v souladu s § 77d odst. 3 zákona č. 378/2007 Sb., o léčivech a o změnách některých souvisejících zákonů (zákon o léčivech), ve znění pozdějších předpisů, za účelem ochrany veřejného zdraví.  

 

Úprava vyjádření síly léčivého přípravku INFECTOSCAB 5% KRÉM

SÚKL informuje zdravotnické pracovníky o úpravě vyjádření síly v názvu léčivého přípravku INFECTOSCAB 5% KRÉM, 50 mg/g, crm.    

 

Oprava lékové formy u léčivých přípravků řady ORFIRIL LONG

SÚKL informuje zdravotnické pracovníky o opravě lékové formy u léčivých přípravků Orfiril long, 150 mg, cps.pro., Orfiril long, 300 mg, cps.pro., Orfiril long, 500 mg, tbl.pro., a Orfiril long, 1000 mg, tbl.pro.  

 

Úprava vyjádření síly léčivého přípravku Veregen 10% mast

SÚKL informuje zdravotnické pracovníky o úpravě vyjádření síly v názvu léčivého přípravku VEREGEN 10% MAST, 100 mg/g, ung.    

 

Úprava vyjádření síly u léčivých přípravků řady AETHOXYSKLEROL injekční roztok

SÚKL informuje zdravotnické pracovníky o úpravě vyjádření síly v názvu léčivých přípravků AETHOXYSKLEROL 0,5%, 5 mg/ml, inj.sol., AETHOXYSKLEROL 1%, 10 mg/ml, inj.sol., AETHOXYSKLEROL 2%, 20 mg/ml, inj.sol. a AETHOXYSKLEROL 3%, 30 mg/ml, inj.sol.  

 

Změna vyjádření síly léčivého přípravku Vizilatan 50 mikrogramů/ml oční kapky, roztok

SÚKL informuje zdravotnické pracovníky o úpravě vyjádření síly u léčivého přípravku Vizilatan 50 mikrogramů/ml oční kapky, roztok.  

 

Upozornění na aktualizaci Seznamu léčivých přípravků Ministerstva zdravotnictví ČR - RECTODELT

SÚKL upozorňuje distributory a zprostředkovatele na zařazení dalších léčivých přípravků na Seznam léčivých přípravků, jejichž distribuci do zahraničí mají distributoři povinnost hlásit Státnímu ústavu pro kontrolu léčiv podle § 77 odst. 1 písm. q) zákona č. 378/2007 Sb., o léčivech a o změnách některých souvisejících zákonů.  

 

Kombinování vakcín proti nemoci covid-19: Je možné?

Vzhledem k častým dotazům odborníků i laické veřejnosti připravil Státní ústav pro kontrolu léčiv odborné stanovisko ke kombinování vakcín proti covid-19. Podklad, ve kterém jsme shrnuli dostupná data z provedených studií, má nyní k dispozici Ministerstvo zdravotnictví ČR.