ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Co nového na webu

Aktualizace informací o přípravku u přípravků obsahujících léčivou látku tramadol

Upozornění držitelů rozhodnutí o registraci na nezbytnost aktualizace informací o přípravku u léčivých přípravků obsahujících léčivou látku tramadol v kombinacích v souladu se zprávou ze zasedání koordinační skupiny CMDh konaného ve dnech 26. - 27. ledna 2021.  

 

Upozornění na předběžné opatření obecné povahy Ministerstva zdravotnictví ČR - DEPO-PROVERA

SÚKL upozorňuje na předběžné opatření obecné povahy Ministerstva zdravotnictví ČR vydané v souladu s § 77d odst. 3 zákona č. 378/2007 Sb., o léčivech a o změnách některých souvisejících zákonů (zákon o léčivech), ve znění pozdějších předpisů, za účelem ochrany veřejného zdraví.  

 

Úprava vyjádření síly léčivého přípravku INFECTOSCAB 5% KRÉM

SÚKL informuje zdravotnické pracovníky o úpravě vyjádření síly v názvu léčivého přípravku INFECTOSCAB 5% KRÉM, 50 mg/g, crm.    

 

Oprava lékové formy u léčivých přípravků řady ORFIRIL LONG

SÚKL informuje zdravotnické pracovníky o opravě lékové formy u léčivých přípravků Orfiril long, 150 mg, cps.pro., Orfiril long, 300 mg, cps.pro., Orfiril long, 500 mg, tbl.pro., a Orfiril long, 1000 mg, tbl.pro.  

 

Úprava vyjádření síly léčivého přípravku Veregen 10% mast

SÚKL informuje zdravotnické pracovníky o úpravě vyjádření síly v názvu léčivého přípravku VEREGEN 10% MAST, 100 mg/g, ung.    

 

Úprava vyjádření síly u léčivých přípravků řady AETHOXYSKLEROL injekční roztok

SÚKL informuje zdravotnické pracovníky o úpravě vyjádření síly v názvu léčivých přípravků AETHOXYSKLEROL 0,5%, 5 mg/ml, inj.sol., AETHOXYSKLEROL 1%, 10 mg/ml, inj.sol., AETHOXYSKLEROL 2%, 20 mg/ml, inj.sol. a AETHOXYSKLEROL 3%, 30 mg/ml, inj.sol.  

 

Změna vyjádření síly léčivého přípravku Vizilatan 50 mikrogramů/ml oční kapky, roztok

SÚKL informuje zdravotnické pracovníky o úpravě vyjádření síly u léčivého přípravku Vizilatan 50 mikrogramů/ml oční kapky, roztok.  

 

Upozornění na aktualizaci Seznamu léčivých přípravků Ministerstva zdravotnictví ČR - RECTODELT

SÚKL upozorňuje distributory a zprostředkovatele na zařazení dalších léčivých přípravků na Seznam léčivých přípravků, jejichž distribuci do zahraničí mají distributoři povinnost hlásit Státnímu ústavu pro kontrolu léčiv podle § 77 odst. 1 písm. q) zákona č. 378/2007 Sb., o léčivech a o změnách některých souvisejících zákonů.  

 

Kombinování vakcín proti nemoci covid-19: Je možné?

Vzhledem k častým dotazům odborníků i laické veřejnosti připravil Státní ústav pro kontrolu léčiv odborné stanovisko ke kombinování vakcín proti covid-19. Podklad, ve kterém jsme shrnuli dostupná data z provedených studií, má nyní k dispozici Ministerstvo zdravotnictví ČR.  

 

Úprava vyjádření síly léčivého přípravku PRONTOFLEX 10% kožní sprej, roztok

SÚKL informuje zdravotnické pracovníky o úpravě vyjádření síly v názvu léčivého přípravku PRONTOFLEX 10%, 100 mg/ml, drm.spr.sol.    

 

Sdělení SÚKL ze dne 23.6.2021

SÚKL informuje o stažení uvedené šarže léčivého přípravku Egiramlon 10mg/5mg cps.dur. 90 až z úrovně zdravotnických zařízení.  

 

Informační zpravodaj Nežádoucí účinky léčiv 2/2021

Nové číslo zpravodaje Nežádoucí účinky léčiv  

 

Upozornění na předběžné opatření obecné povahy Ministerstva zdravotnictví ČR - TEPADINA

SÚKL upozorňuje na předběžné opatření obecné povahy Ministerstva zdravotnictví ČR vydané v souladu s § 77d odst. 3 zákona č. 378/2007 Sb., o léčivech a o změnách některých souvisejících zákonů (zákon o léčivech), ve znění pozdějších předpisů, za účelem ochrany veřejného zdraví.  

 

Informační dopis - Vaxzevria

Státní ústav pro kontrolu léíčiv a AstraZeneca AB v souladu s Evropskou agenturou pro léčivé přípravky Vás chtějí informovat o následujícím.  

 

Rok 2020

Hemovigilance ČR – Výroční zpráva SÚKL za rok 2020  (oznamovací období 1. 1. 2020 – 31. 12. 2020)