ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Nasazení produkční verze systému pro stahování seznamu schválených žádostí dle § 11 písm. r)

Nasazení produkční verze systému pro stahování seznamu schválených žádostí dle § 11 písm. r)  

Od 2. 3. 2019 je účinný zákon č. 44/2019 Sb., kterým se mění zákon č. 378/2007 Sb., o léčivech v návaznosti na požadavky Nařízení 2016/161/EU.

Podle § 11 písm. r) tohoto zákona může Ministerstvo zdravotnictví ČR za účelem zajištění dostupnosti léčiv výjimečně rozhodnutím, vydaným na žádost držitele rozhodnutí o registraci, dočasně povolit distribuci a výdej léčivého přípravku, který po dokončení výroby nesplňuje požadavky Nařízení 2016/161/EU.

Pro efektivní práci se seznamem schválených žádostí v informačních systémech lékáren SÚKL připravil technické řešení pro stahování aktuálního seznamu schválených žádostí dle § 11 písm. r).

SÚKL umožnuje stahování aktuálního seznamu schválených žádostí vzdáleně pomocí webového rozhraní API, resp. konektoru v informačním systému lékárny https://api2.sukl.cz, sekce MAH11r a také alternativně prostřednictvím webového seznamu, který je umístěn na portále SÚKL https://pristupy.sukl.cz, sekce MAH11r. Pro stažení seznamu je vyžadován autentizační certifikát, který již aktuálně všechny lékárny, využívají při komunikaci se SÚKL.

Pro vývojáře konektorů do informačních systémů lékáren poskytuje SÚKL testovací prostředí, umístěné na portále https://testapi.sukl.cz, sekce MAH11r. Testovací prostředí obsahuje totožné funkce jako produkční prostředí.

IT dotazy je možné vkládat do kontaktního centra na adrese: https://kc.sukl.cz, případně zaslat na e-mail: itpodporahlaseni@sukl_cz.

Odbor informačních technologií
26.11.2019