ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Varování před výskytem nelegálního přípravku VEGA 100

Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) zjistil prováděním pravidelného monitoringu trhu s léčivými přípravky výskyt nelegálního léčivého přípravku s názvem VEGA 100, který nabízel neoprávněný prodejce v internetovém prostředí.  

Jedná se o v ČR neregistrovaný přípravek, určený na léčbu erektilní dysfunkce, který splňuje definici léčivého přípravku v souladu s § 2 odst. 2 zákona č. 79/1997 Sb., o léčivech, v pozdějším znění.

Dle deklarace na obalu by měl být přípravek vyráběn v Indii a měl by obsahovat 100 mg účinné látky sildenafil citrate.

 

Analýzou přípravku bylo zjištěno, že deklarace na obalu neodpovídají skutečnosti. Přípravek sice obsahuje látku sildenafil citrate, ovšem v menším než deklarovaném množství. Proti neoprávněnému prodejci Ústav učinil patřičné kroky.

 

Foto přípravku.pdf Foto přípravku.pdf (53,38 KB)

 

Všechny přípravky na léčbu erektilní dysfunkce, obsahující látku sildenafil, jsou vázány na lékařský předpis, neboť jejich užívání bez lékařského dozoru může být pro zdraví člověka velmi nebezpečné.

 

SÚKL opakovaně varuje před užíváním v ČR neregistrovaných léčivých přípravků, neboť u takových přípravků není často znám jejich původ, přesné složení a není zajištěno ani správné zacházení. Takové přípravky mohou být vážným rizikem pro zdraví člověka.    

Zpracoval: Tomáš Valíček, PRO, 12. 7. 2007