ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Varování před padělkem anabolického přípravku Testosterona propionat

Státní ústav pro kontrolu léčiv v rámci monitoringu neoprávněného prodeje léčivých přípravků zjistil výskyt padělku anabolického přípravku Testosterona propionat 5%, který je nabízen prostřednictvím neoprávněného internetového prodeje.  

Státní ústav pro kontrolu léčiv v rámci monitoringu neoprávněného prodeje léčivých přípravků zjistil výskyt padělku anabolického přípravku Testosterona propionat 5%, který je nabízen prostřednictvím neoprávněného internetového prodeje. Jedná se o léčivý přípravek neregistrovaný v ČR, který je dodáván v balení s označením v ruském jazyce, obsahujícím 10 skleněných ampulí o objemu 1 ml. Jako výrobce je na obalu uveden Zavod OOO, Farmadon, Rostov - Na - Donu. Laboratorní analýzou bylo zjištěno, že tento přípravek neobsahuje deklarovanou účinnou látku testosteron propionát ani jiný anabolický steroid.

Státní ústav pro kontrolu léčiv varuje před nákupem léčivých přípravků přes internet od neoprávněných prodejců, protože používání přípravků, u kterých není znám jejich původ, složení a není zajištěno správné zacházení v rámci schváleného distribučního řetězce, může být pro zdraví člověka nebezpečné. V takových případech nelze důvěřovat ani případné deklaraci, že přípravek je registrovaný v ČR.

Seznam lékáren s povoleným internetovým výdejem léčiv.

Tomáš Valíček, právní oddělení SÚKL, 5. 1. 2007