ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Upozornění na obsah nedeklarované chemické látky acetildenafil v doplňku stravy SENSIMAXX

Státní ústav pro kontrolu léčiv byl informován Státní zemědělskou a potravinářskou inspekcí (SZPI), že výrobek SENSIMAXX, který je na český trh uváděn jako doplněk stravy, obsahuje chemickou látku acetildenafil.  

Přípravek Sensimaxx byl zjištěn v síti sexshopů Erotic City, odkud již SZPI nařídila jeho stažení. Nadále je však přípravek nabízen prostřednictvím internetového prodeje.

Upozorňujeme, že informace uvedené na webové stránce nabízející přípravek, že Sensimaxx je přírodní produkt bez chemických přísad a že jde o přírodní kombinaci bylin, jsou nepravdivé.

Laboratorními rozbory bylo prokázáno, že Sensimaxx obsahuje chemickou látku acetildenafil. Jedná se o látku, u níž nejsou známy toxikologické ani farmakologické údaje a nelze vyloučit, že její užívání může vést k závažnému poškození zdraví. S ohledem na její podobnost se známými léčivými látkami je dále možno s velkou pravděpodobností při jejím užívání předpokládat vznik závažných nežádoucích účinků - kardiovaskulární příhody jako infarkt myokardu, nestabilní angina pectoris, náhlá srdeční smrt, komorové arytmie, krvácení do mozku, tranzitorní ischemická ataka, hypertenze, hypotenze, synkopa, tachykardie a palpitace, oční poruchy. Vzhledem k uvedeným skutečnostem jsou spotřebitelé vystaveni riziku výskytu závažných nežádoucích účinků a možného závažného poškození zdraví.