ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Informace švýcarské lékové agentury

Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) obdržel od švýcarské lékové agentury Swissmedic varování před použitím potravinového doplňku Pai You Guo (Slim Capsule).    

Státní ústav pro kontrolu léčiv obdržel dne 11.2.2010 od švýcarské agentury Swissmedic varování před použitím potravinového doplňku Pai You Guo (Slim Capsule). Potravinový doplněk určený pro podporu hubnutí obsahuje dle laboratorní analýzy lékové agentury USA (FDA) silbutramin a může obsahovat i některé rakovinotvorné složky, FDA proto neschválila tento potravinový doplněk k používání.

Výrobek se prodává v balení po 30 kapslích nebo v sáčcích obsahujících 10 gramů prášku, zpravidla v anglickém, čínském a španělském obalu a je distribuován prostřednictvím Internetu. Výrobcem podle údajů na obalu je Guangzhou Yanxiang Biology Technology Development Co. Ltd. Používání může být zdraví nebezpečné. 

 

SÚKL opakovaně varuje před užíváním léčivých přípravků nelegálně nabízených na Internetu. Takové přípravky jsou vážným rizikem pro zdraví člověka. 

V případě, že se setkáte s nelegální nabídkou, informujte SÚKL a to pomocí internetového formuláře nebo na tel. čísle 272 185 333 nebo e-mail infs@sukl_cz.

  

  

Oddělení enforcementru a regulace reklamy

11.2.2010