ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Informace o výskytu padělku přípravku NovoLin

SÚKL obdržel informaci od dánské regulační autority o výskytu padělku léčivého přípravku NovoLin® suspenze  na Haiti.    

Dánská regulační autorita (Laegemiddel Styrelsen) informuje o výskytu padělku léčivého přípravku NovoLin® 30/70, 10ml vial, suspension for injection, šarže  VS61971, držitelem rozhodnutí o registraci originálního přípravku je společnost NovoNordisk A/S, Denmark. Léčivý přípravek obsahuje účinnou látku inzulin.

V lékárně na Haiti bylo zakoupeno balení výše uvedené šarže ve španělském obalu, číslo šarže se sice shoduje s pravou šarží určenou pro Dominikánskou republiku, avšak datum výroby není pravé a zároveň balení bylo podezřelého vzhledu. Léčivý přípravek zachycený na Haiti byl pravděpodobně dovezen z Dominikánské republiky.

V České republice není tento přípravek registrován.

Inzulin je hormon, který snižuje hladinu cukru v krvi, používá se při léčbě cukrovky. Všechny léčivé přípravky obsahující tuto látku jsou vázány na lékařský předpis. Užívání těchto léčiv bez lékařského dozoru může být pro zdraví člověka velmi nebezpečné.

Prosíme širokou veřejnost o poskytnutí jakékoli informace v případě, že se s přípravkem  NovoLin® suspenze, setkáte na českém trhu, a to telefonicky  272 185 333 nebo elektronicky infs@sukl_cz.  

Oddělení enforcementu a regulace reklamy
14.9.2009