ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Informace o výskytu padělku přípravku Lexapro

SÚKL obdržel informaci od dánské regulační autority o výskytu padělku léčivého přípravku Lexapro 10 mg   na Filipínách.     

Dánská regulační autorita (Laegemiddel Styrelsen) informuje o výskytu padělku léčivého přípravku Lexapro 10 mg, 28 tablet, šarže 3294195, držitelem rozhodnutí o registraci originálního přípravku je společnost  H. Lundbeck A/S, Denmark. Léčivý přípravek obsahuje účinnou látku escitalopram.

Ve filipínské nemocnici byla objevena balení výše uvedené šarže s datem exspirace 2011 a datem výroby 11-2008, jedná se o padělky originálního léčivého přípravku.

V České republice není tento přípravek registrován.

Escitalopram patří do skupiny antidepresiv, která se nazývají selektivní inhibitory zpětného vychytávání serotoninu a používají se k léčbě deprese a úzkostných poruch.  
Všechny léčivé přípravky obsahující tuto látku jsou vázány na lékařský předpis.  Užívání těchto léčiv bez lékařského dozoru může být pro zdraví člověka velmi nebezpečné.

Prosíme širokou veřejnost o poskytnutí jakékoli informace v případě, že se s přípravkem Lexapro, setkáte na českém trhu, a to telefonicky  272 185 333, elektronicky infs@sukl_cz nebo vyplněním internetového formuláře pro Hlášení nelegální nabídky léčivého přípravku.  

Oddělení enforcementu a regulace reklamy
18.9.2009