ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Informace o výskytu padělku přípravku Epivir

SÚKL obdržel informaci od německé regulační autority o výskytu padělku léčivého přípravku Epivir® 150mg  v Německu.    

Německá regulační autorita (Regierung von Oberbayern, München) informuje o výskytu padělku léčivého přípravku Epivir® 150mg  Filmtabletten, šarží R312478 a R317351, držitelem rozhodnutí o registraci originálního přípravku je společnost GlaxoSmithKline GmbH & Co.KG,  München, SRN. Léčivý přípravek obsahuje jako účinnou látku 150 mg lamivudinu. V Německu  byl hlášen nález  výše uvedených padělaných šarží v německém obalu.

V České republice je tento přípravek registrován.

Epivir je indikován v kombinaci s jinými antiretrovirotiky k terapii dospělých, mladistvých a dětí infikovaných virem lidské imunodeficience (HIV). Terapii má zahajovat lékař, který má zkušenosti s léčbou infekcí HIV. Všechny léčivé přípravky obsahující tuto látku jsou vázány na lékařský předpis.  Užívání těchto léčiv bez lékařského dozoru může být pro zdraví člověka velmi nebezpečné.

Prosíme širokou veřejnost o poskytnutí jakékoli informace v případě, že se s přípravkem Epivir® 150mg šarží R312478 a R317351, setkáte na českém trhu, a to telefonicky  272 185 333 nebo elektronicky infs@sukl_cz.  

Oddělení enforcementu a regulace reklamy
9.9.2009