ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Informace o výskytu padělku přípravku Combivir

SÚKL obdržel informaci od německé regulační autority o výskytu padělku léčivého přípravku Combivir® 150mg/300mg  v Německu.    

Německá regulační autorita (Regierung von Oberbayern, München) informuje o výskytu padělku léčivého přípravku Combivir® 150mg/300mg Filmtabletten, šarže R313604, držitelem rozhodnutí o registraci originálního přípravku je společnost GlaxoSmithKline GmbH & Co.KG,  München, SRN. Léčivý přípravek obsahuje 150 mg lamivudinu a 300 mg zidovudinu. V Německu byl hlášen nález výše uvedených padělaných šarží v německém obalu.

V České republice je tento přípravek registrován.

Combivir je indikován ke kombinované antiretrovirové farmakoterapii dospělých, mladistvých a dětí starších než 12 let infikovaných virem lidské imunodeficience (HIV).  Léčbu by měl zahájit lékař specializovaný na problematiku infekcí virem HIV. Všechny léčivé přípravky obsahující tuto látku jsou vázány na lékařský předpis. Užívání těchto léčiv bez lékařského dozoru může být pro zdraví člověka velmi nebezpečné.

Prosíme širokou veřejnost o poskytnutí jakékoli informace v případě, že se s přípravkem Combivir® 150mg/300mg šarže R313604, setkáte na českém trhu, a to telefonicky  272 185 333 nebo elektronicky infs@sukl_cz.  

Oddělení enforcementu a regulace reklamy
9.9.2009