ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Informace o povolení používání neregistrovaného léčivého přípravku TROZAMIL

Státní ústav pro kontrolu léčiv informuje o dočasném povolení distribuce, výdeje a používání neregistrovaného humánního léčivého přípravku s léčivou látkou azithromycin.  

Na úřední desce Ministerstva zdravotnictví byla zveřejněna informace o povolení distribuce, výdeje a používání neregistrovaného humánního léčivého přípravku:

Kód SÚKL Název léčivého přípravku Doplněk názvu Výrobce SmPC PIL
9999905 TROZAMIL 500MG TBL FLM 3 Special Product's Line S.p.A., Via Fratta Rotonda Vado Largo n.1, 03012 Anagni (FR) - Itálie pdf.png pdf.png

SmPC - Souhrn údajů o přípravku, PIL - Příbalová informace pro pacienta

Dodání léčivého přípravku do České republiky zajistí společnost ARDEZ Pharma, spol. s r.o., V Borovičkách 278, 252 26 Kosoř.

Plná znění rozhodnutí, cenový předpis a opatření obecné povahy jsou k dispozici na webových stránkách Ministerstva zdravotnictví:

SÚKL uvádí, že od 1. 2. 2023 je léčivý přípravek plně hrazený z veřejného zdravotního pojištění.

SÚKL informuje předepisující lékaře, že s ohledem na vydané opatření Ministerstva zdravotnictví není potřeba hlásit předepsání nebo použití tohoto neregistrovaného léčivého přípravku Státnímu ústavu pro kontrolu léčiv.
Dále SÚKL upozorňuje vydávající lékárníky, že neregistrovaný léčivý přípravek TROZAMIL není opatřen ochrannými prvky, výdej je možné provést bez ověření ochranných prvků.

Oddělení koordinace odborných činností

26. 1. 2023

Aktualizace 29. 1. 2024