ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

FDA varuje před přípravky TRUE MAN a ENERGY MAX

Dne 10. 5. 2007 vydal FDA (americký Úřad pro   potraviny a léčiva) varování americkým spotřebitelům týkající se přípravků True Man a Energy Max .  

Tyto přípravky jsou uváděny na trh v USA jako doplňky stravy, které povzbuzují sexuální touhu a erekci.
Jedná se o nelegální přípravky, které obsahují potenciálně ohrožujícící, nedeklarované látky. Tyto látky jsou analogy mající podobnou molekulární strukturu jako účinné látky již schválených léků vázaných na lékařský předpis.Bezpečnost a efektivita těchto přípravků nebyla nikdy řádně ověřena, je proto neznámá a tyto přípravky nebyly nikdy schváleny. 

Oba produkty jsou nabízeny jako „čistě přírodní“ alternativy schválených léčivých přípravků.Steven Galon, M.D., MPH., ředitel Centra pro hodnocení a výzkum léčivých přípravků (působící pro FDA), se vyjádřil, že „Tyto výrobky ohrožují zdraví lidí, kteří je užívají, protože obsahují nedeklarované chemikálie, které jsou podobné účinným látkám používaným v léčivých přípravcích schválených FDA. Riziko je o to větší, že spotřebitelé nemusí vědět, že tyto látky na ně mohou negativně působit v interakci s léčivými přípravky a mohou nebezpečně snižovat jejich krevní tlak.“Oba výrobky jsou baleny a distribuovány společností America True Man Health, Inc., USA. 

Prosíme veřejnost o poskytnutí jakékoli informace v případě, že se výše uvedené přípravky vyskytnou na českém trhu, a to telefonicky 272 185 333 nebo elektronicky infs@sukl_cz. 

Informace byla Státním ústavem pro kontrolu léčiv postoupena orgánům příslušným k dozoru nad doplňky stravy a jinými potravinami.