ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Kontroly provozů lékáren

Angis_logo_1.PNG ANGIS Revue, Duben – květen 2018 | Autor: Marcela Špálovská |  Kontrolní činnost patří mezi jednu z hlavních kompetencí SÚKL. V roce 2017 provedli inspektoři odboru lékárenství a distribuce celkem 876 kontrol lékáren včetně 40 nemocničních provozoven.  

I když bylo uloženo více pokut než v předešlých letech, podle ředitelky SÚKL Mgr. Ireny Storové prošly lékárny kontrolou celkem úspěšně. 

PANÍ MAGISTRO, BĚHEM LOŇSKÉHO ROKU PROVEDLI INSPEKTOŘI CELKEM 876 KONTROL LÉKÁREN, KDY BYLO JEJICH PROVOZOVATELŮM UDĚLENO PŘES 250 POKUT. JAKÉ ZÁVADY PROVOZU LÉKÁREN PATŘÍ K TĚM NEJZÁVAŽNĚJŠÍM?

Mezi hlavní důvody vydání rozhodnutí o uložení pokuty patřilo zejména nedodržování zásad správné lékárenské praxe při přípravě a kontrole léčivých přípravků, zejména používání farmaceutických surovin a pomocných látek po době jejich použitelnosti nebo bez dokladů o jejich jakosti a nedostatečné záznamy o přípravě a kontrole. Dále to byl výdej léků bez lékařského předpisu nebo na neplatné předpisy, případně výdej neoprávněnými osobami. 

AG2_Kontrola.PNG

PDF článku ke stažení [995,12 kB]