ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Kampaň k zajištění bezpečnosti léčiv

SÚKL informuje o pokračování komunikační kampaně zaměřené na zvýšení bezpečnosti léčiv prostřednictvím systému hlášení podezření na nežádoucí účinky léčiv.  

Cílem akce je připomenout zdravotníkům jejich povinnost hlásit podezření na závažné nebo neočekávané nežádoucí účinky léčivých přípravků Státnímu ústavu pro kontrolu léčiv. Hlášení je možné zasílat prostřednictvím elektronického formuláře , poštou na adresu Šrobárova 48, Praha 10, 100 41 nebo zavolat na linku 272 185 885.

Tuto kampaň podporují i farmaceutické společnosti Novartis a sanofi-aventis, které se přímo zapojily do komunikace se zdravotnickými pracovníky. Medicínští reprezentanti obou společností při svých pravidelných návštěvách budou od ledna 2012 předávat ve zdravotnickém zařízení informační letáček se základními informacemi jak, co a kam hlásit, a také samolepku s kontaktními údaji.

Státní ústav pro kontrolu léčiv nabízí možnost spolupráce při osvětě v oblasti hlášení podezření na nežádoucí účinky i ostatním držitelům rozhodnutí o registraci. V případě zájmu prosím kontaktujte oddělení farmakovigilance (farmakovigilance@sukl_cz nebo na telefonu 272 185 885).

 

 

Oddělení farmakovigilance
6. 1. 2012

Kampaň k zajištění bezpečnosti léčiv podporují další společnosti, 17.02.2012

Počátkem ledna 2012 SÚKL informoval o pokračování kampaně k zajištění bezpečnosti léčiv, do které se nyní zapojily další tři společnosti.