ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

VITO LIFE Melatonin

SÚKL informuje o výskytu nelegálního léčivého přípravku VITO LIFE Melatonin výrobce Pearl of Health SE, IČ: 06642292, se sídlem Antala Staška 1859/34, 140 00 Praha 4 Krč

Texty na obalu:

název: VITO LIFE Melatonin

velikost balení: 100 tobolek

forma výrobku: tobolky

kvalitativní a kvantitativní složení:

Melatonin ……………………………… 1,5 mg

mikrokrystalická celulóza, želatina, oxid titaničitý

účel použití výrobku: Doplněk stravy

text na obalu a další písemné informace distribuované spolu s výrobkem v českém jazyce:

VITOLIFE MELATONIN

Doplněk stravy

100 tobolek

Složení v jedné tobolce: Melatonin 1,5 mg, mikrokrystalická celulóza. Tobolka (želatina a bílé barvivo: oxid titaničitý). Výrobní odchylka ± 5 %.

Doporučené dávkování: 1 tobolka denně 15 – 30 minut před spaním.

Upozornění při užívání: Není vhodné pro děti do 3 let, těhotné a kojící ženy. Ukládejte mimo dosah dětí. Nepřekročujte doporučenou denní dávkování. Není náhradou pestré stravy. Uchovávejte v suchu do 25 °. Chraňte před vlhkem a přímým slunečním světlem. Vyrobeno v EU. Minimální trvanlivost do data uvedeného na obalu.

Pearl of Health SE Antala Staška 1859/34. Praha

www.perlazdravi.cz

 

Výrobek VITO LIFE Melatonin naplňuje definici léčivého přípravku uvedenou v § 2 odst. 1 písm. b) zákona o léčivech, což znamená, že tento produkt musí splňovat kritéria bezpečnosti, jakosti a účinnosti stanovená tímto zákonem. U uvedeného výrobku však nebyla prověřena bezpečnost, jakost a účinnost v rámci registračního řízení, ani jiným způsobem upraveným zákonem o léčivech. Tento výrobek tak nesplňuje požadavky na bezpečnost výrobků a jako takový nemůže být nadále ponechán na trhu a je nutné ho bezodkladně vrátit dodavateli. 

Oddělení dozoru nad reklamou   15.6.2020