Organic Excellence Feminine Balance Therapy Progesterone cream

Organic Excellence Feminine Balance Therapy Progesterone cream

SÚKL informuje o výskytu nelegálního léčivého přípravku Organic Excellence Feminine Balance Therapy Progesterone cream uváděného na trh podnikající fyzickou osobou Ing. Hanou Hlavatou, se sídlem  Novoveská 1015/28a, 466 01 Jablonec nad Nisou.

-název: Organic Excellence Feminine Balance Therapy Progesterone cream

-velikost balení: 85 g

-forma výrobku: krém

- kvalitativní složení:

USP Progesterone (Wild Yam Root), Purified Water, Aloe Vera Gel, Avocado Oil, Carrot Oil, Cramp Bark, Lemon Grass Oil, Vegetable Glycerin, Rosemary Extract, Chamomile Extract, Milk Thistle Extract, Stearic Acid (Vegetable Oil), Vitamin A, Vitamin E Tocopherol, Grape Seed Extract. Certified Organic Herb.

- účel použití výrobku: Krém se používá při potížích, jejichž původ je spojován s dominancí estrogenu v organizmu.

-text na obalu a další písemné informace distribuované spolu s výrobkem v českém jazyce:

Bioidentický progesteron odpovídá požadavkům USP (United States Pharmacopeia) pro nejvyšší čistotu, kvalitu a sílu. Je mikronizovaný, což zaručuje postupné a dokonalé vstřebávání. Jedna dávka je přibližně 1 gram krému s obsahem cca 20 mg přírodního bioidentického progesteronu. Krém se nanáší na místa s dobrým prokrvením. Postupně se střídá aplikace na krk, zápěstí, vnitřní stranu paží nebo stehen atd. Užívá se dlouhodobě, zpočátku 2x denně, vždy jeden stisk dávkovací pumpičky. Ženy s menzes aplikují krém v době od 12. dne cyklu do 2 dnů před očekávanou menstruací. Ženy bez menstruace používají krém 25 po sobě následujících dnů v měsíci. Užívání krému a jeho účinky je vhodné konzultovat s lékařem.

Výrobek RheumaCARE naplňuje definici léčivého přípravku podle uvedené v § 2 odst. 1 písm. b) zákona o léčivech, což znamená, že musí tento produkt splňovat kritéria bezpečnosti, jakosti a účinnosti stanovená tímto zákonem. U uvedeného výrobku však nebyla prověřena bezpečnost, jakost a účinnost v rámci registračního řízení, ani jiným způsobem upraveným zákonem o léčivech. Tento výrobek tak nesplňuje požadavky na bezpečnost výrobků a jako takový nemůže být nadále ponechán na trhu a je nutné jej bezodkladně vrátit dodavateli.   

Oddělení dozoru nad reklamou 

9.4.2019