Nelegální přípravek RheumaCARE

SÚKL informuje o výskytu nelegálního léčivého přípravku RheumaCARE uváděného na trh společností Loguhub Sp. z.o.o. se sídlem ul. Sobieskeigo 110, 00-764 Warszawa, Polska.

-název: RheumaCARE

-velikost balení: 100 ml

-forma výrobku: gel

- kvalitativní a kvantitativní složení:

Voda ………………………….. 75 – 85%

ethanol denaturovaný ………. 15%

Glycerin …………………………. 2 – 4%

Phenoxyethanol ……… 0,88-0,91%

Ethylhexylglycerin …… 0,08-0,11%

Směs rostlinných výtažků (Voda, Extrakt z květu arniky horské (Arnica montana) 4%, Extrakt z listu břečťanu popínavého (Hedera helix) 4%, Extrakt z natě bukvice lékařské (Stachys officinalis) 4%, Extrakt ze šištic chmele otáčivého (Humulus lupulus) 4%, Extrakt z kořene křenu selského (Cochlearia armoracia) 4%, Extrakt z kůry skořicovníku čínského (Cinnamomum casia) 4%, Extrakt z kůry dubu letního (Quercus robur) 4%, Extrakt z plodu růže šípkové (Rosa canina) 4%, Extrakt z plodu paulinie nápojné (Paulinia cupana) 4%, Extrakt z oddenku zázvoru lékařského (Zingiber officinale) 4%, Extrakt kořene třapatky nachové (Echinacea purpurea) 4%, Extrakt ze semen kardamovníku obecného (Elettaria cardamomum) 4%, Extrakt z natě řebříčku obecného (Achilea milefolium) 4%, Extrakt z květu levandule lékařské (Lavandula officinalis) 4%, Extrakt z natě tolice vojtěšky (Medicago sativa) 4%, Extrakt z natě máty peprné (Mentha piperita) 4%, Extrakt z natě komonice lékařské (Melilotus officinalis) 4%, Extrakt z plodu papriky křovité (Capsicum frutescens) 4%, Extrakt z kořene mochny nátržníku (Potentila erecta) 4%, Extrakt z listů rozmarýnu lékařského (Rosmarinus officinalis) 4%, Extrakt z natě šalvěje lékařské (Salvia officinalis) 4%, Extrakt z kořene šišáku bajkalského (Scutellaria baicaliensis) 4%, Extrakt z oddenku puškvorce obecného (Acorus calamus) 4%, Extrakt z natě tymiánu obecného (Thymus vulgaris) 4%, Extrakt z kořene kostivalu lékařského (Symphytum officinale)4%).………………………..2-4%

Triethanolamin ..………….. 0,5 – 1,0%

Kafr  ……………………………   0,5 – 1,0%

Carbomer.…………………………… <0,5%

Menthol ..……………..……………. <0,5%

D-Panthenol .……………………… <0,5%

Tokoferol acetát .……………..... <0,5%

Červeň košenilová ……………………<0,5%

- účel použití výrobku: proti zánětům, bolestem revmatologického charakteru, bolestem kloubů a kostí

-text na obalu a další písemné informace distribuované spolu s výrobkem v českém jazyce:

Rheuma CARE

Obsažená v gelu kombinace aktivních složek z jírovce maďalu, arniky, rozmarýnu, šalvěje, levandule a máty účinně působí proti zánětům, bolestem revmatologického charakteru, bolestem kloubů a kostí. Zanechává příjemnou vůni.

JAK POUŽÍVAT: Gel k vnějšímu použití. Malé množství gelu nanášejte na nemocné místo a vmasírujte do úplného vstřebání. Používejte 2x denně.

SKLADOVÁNÍ: Chraňte před dětmi, světlem a vlhkostí (50-80%), přechovávejte zavřené v pokojové teplotě 5-30C

DATUM SPOTŘEBY: 36 měs.

VÝROBCE: Healthways Distribution LTD. 12B PEMBERTON GARDENS, LONDYN, N19 5RU, UK

Své otázky můžete psát na: kontakt_cz@healthwaysdistribution_com

 

Výrobek RheumaCARE naplňuje definici léčivého přípravku uvedenou v § 2 odst. 1 písm. a) zákona o léčivech, což znamená, že musí tento produkt splňovat kritéria bezpečnosti, jakosti a účinnosti stanovená tímto zákonem. U uvedeného výrobku však nebyla prověřena bezpečnost, jakost a účinnost v rámci registračního řízení, ani jiným způsobem upraveným zákonem o léčivech. Tento výrobek tak nesplňuje požadavky na bezpečnost výrobků a jako takový nemůže být nadále ponechán na trhu a je nutné jej bezodkladně vrátit dodavateli.   

Oddělení dozoru nad reklamou 

9.4.2019