ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Nelegální přípravek Rectistop

SÚKL informuje o výskytu nelegálního léčivého přípravku Rectistop roztok výrobce TV Prodaja d.o.o., se sídlem Dunajska 113, 1000 Ljublania, Slovinsko.

 

Výrobek Rectistop je charakterizován textem: Díky blahodárnému působení přírodních složek RectiStop krém pomůže při lokálním svědění, nepříjemnostech a bolestech spojených s hemeroidy. Způsob použití: Očistěte postiženou oblast tak, že ji jemně otřete odpovídajícími vlhkými ubrousky či vatou. Před aplikací krému oblast jemně vysušte pomocí suchého kapesníku či jemného ručníku. Aplikujte krém na postiženou oblast a jemně masírujte dle potřeby. Krém aplikujte večer, ráno nebo po každé velké potřebě. 

Uvedené tvrzení tedy přisuzuje výrobku Rectistop léčebné vlastnosti, a tím tak naplňuje definici léčivého přípravku podle § 2 odst. 1 písm. a) zákona o léčivech, což znamená, že musí tento produkt splňovat kritéria bezpečnosti, jakosti a účinnosti stanovená tímto zákonem. U uvedeného výrobku však nebyla prověřena bezpečnost, jakost a účinnost v rámci registračního řízení, ani jiným způsobem upraveným zákonem o léčivech. Tento výrobek tak nesplňuje požadavky na bezpečnost výrobků a jako takový nemůže být nadále ponechán na trhu a je nutné jej bezodkladně vrátit dodavateli.

Oddělení dozoru nad reklamou  

1.10.2018