Nelegální přípravek GymBeam Vitamin D3 2000 IU

SÚKL informuje o výskytu nelegálního léčivého přípravku GymBeam Vitamin D3 2000 IU výrobce GymBeam s.r.o., IČ: 684119844, se sídlem Rastislavova 93, 040 01 Košice, Slovensko.

- název: GymBeam Vitamin D3 2000 IU

- velikost balení: 60, 120, 240 kapslí

- forma výrobku: softgelové kapsle

- kvalitativní a kvantitativní složení (1. kapsle):

Cholekaciferol …………………… 50,0 µg (2000 IU)

sójový olej, Softgelová kapsle (želatina, glycerol, čištěná voda)

- účel použití výrobku: podporuje imunitní systém, pozitivně ovlivňuje budování svalové hmoty a úbytek tuku, zlepšuje činnost mozku, snižuje riziko bakteriálních a virových onemocnění, slouží jako prevence onemocnění (jako jsou skleróza multiplex, Alzheimer, cukrovka typu 1 a 2), upravuje produkci inzulinu a citlivost na inzulin, zvyšuje fyzický výkon, zvyšuje hustotu a zdraví kostí a zubů, snižuje riziko zlomenin, zvyšuje absorpci vápníku, snižuje riziko rakoviny, snižuje riziko srdečních a cévních onemocnění

- text na obalu v českém jazyce:

GymBeam

VITAMIND3

GymBeam Vitamin D3 2000 IU mg je doplněk stravy. Složení: Vitamin D3 (cholekaciferol). Dávkování: Doporučujeme užívat 1 kapsli denně s jídlem. Upozornění: Doplněk stravy. Výrobek není určen jako náhrada pestré stravy. Skladujte v suchu při teplotě do 25. Chraňte před mrazem a přímým slunečním zářením. Není určeno pro děti, těhotné a kojící ženy. Ukládejte mimo dosah malých dětí. Výrobce neručí za škody vzniklé nevhodným použitím nebo skladováním. Nepřekračujte doporučenou denní dávku. Upozornění pro alergiky: Výrobek obsahuje sóju. Minimální trvanlivost: uvedena na obalu. Navrženo v Německu. Vyrobeno v EU. Vyrobeno pro GymBeam, Gartenfelder Str.1, 13599 Berlin-Gartenfeld, Germany. Distributor: GymBeam s.r.o. Rastislavova 93, 040 01 Košice, Slovenská republika.

Výrobek GymBeam Vitamin D3 2000 IU mg naplňuje definici léčivého přípravku uvedené v § 2 odst. 1 písm. b) zákona o léčivech, což znamená, že musí tento produkt splňovat kritéria bezpečnosti, jakosti a účinnosti stanovená tímto zákonem. U uvedeného výrobku však nebyla prověřena bezpečnost, jakost a účinnost v rámci registračního řízení, ani jiným způsobem upraveným zákonem o léčivech. Tento výrobek tak nesplňuje požadavky na bezpečnost výrobků a jako takový nemůže být nadále ponechán na trhu a je nutné jej bezodkladně vrátit dodavateli. 

Oddělení dozoru nad reklamou 

20.6.2019