ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

MYF® MELATONIN FORTE

SÚKL informuje o výskytu nelegálního léčivého přípravku MYF® MELATONIN FORTE výrobce Marka Coufala, IČ: 08139695, se sídlem Ruprechtov 200, 683 04Texty na obalu:

název: MYF® MELATONIN FORTE

velikost balení: 90 kapslí

forma výrobku: kapsle

kvalitativní a kvantitativní složení (1 tableta):

Melatonin …………………………………………. 1 mg

L-tryptofan   ……………………………………. 400 mg

vitamin B6 ………………………………………….. 0,7 mg

stearan hořečnatý, oxid křemičitý, mikrokrystalická celulóza, želatina

účel použití výrobku: Přispívá ke zmírnění subjektivního pocitu únavy, například z důsledku časového posunu. Melatonin přispívá ke zkrácení doby nutné pro usnutí.

text na obalu a další písemné informace distribuované spolu s výrobkem v českém jazyce:

MYF® MELATONIN FORTE 90 kapslí

Melatonin přispívá ke zmírnění subjektivního pocitu únavy, například z důsledku časového posunu. Melatonin přispívá ke zkrácení doby nutné pro usnutí. příznivého účinku dosáhneme při konzumaci 1 mg melatoninu před spaním.

Upozornění: Doplněk stravy. Výrobek není určen jako náhrada pestré stravy. Nepřekračujte doporučenou denní dávku.  Skladujte v suchu při teplotě do 25°C. Chraňte před přímým slunečním zářením. Není určeno pro děti, těhotné a kojící ženy. Ukládejte mimo dosah dětí. Výrobce neručí za škody vzniklé nevhodným použitím nebo skladováním.

Minimální trvanlivost uvedena na obalu. Distributor: Fitco s.r.o., Krmelínská 646/22, 72000 Ostrava-Hrabová   www.mylovedfood.com

 

Výrobek MYF® MELATONIN FORTE naplňuje definici léčivého přípravku uvedenou v § 2 odst. 1 písm. b) zákona o léčivech, což znamená, že tento produkt musí splňovat kritéria bezpečnosti, jakosti a účinnosti stanovená tímto zákonem. U uvedeného výrobku však nebyla prověřena bezpečnost, jakost a účinnost v rámci registračního řízení, ani jiným způsobem upraveným zákonem o léčivech. Tento výrobek tak nesplňuje požadavky na bezpečnost výrobků a jako takový nemůže být nadále ponechán na trhu a je nutné ho bezodkladně vrátit dodavateli. 

Oddělení dozoru nad reklamou   16.12.2020