ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Melatonin Premium Mučenka Meduňka B6

SÚKL informuje o výskytu nelegálního léčivého přípravku Melatonin Premium Mučenka Meduňka B6 dovozce Pharma Activ Czech s.r.o. se sídlem Kaprova 42/14, Staré Město, 110 00 Praha 1, IČO: 28625005

 název: Melatonin Premium Mučenka Meduňka B6

velikost balení: 30, 100 tablet

forma výrobku: tablety

kvalitativní a kvantitativní složení (v přepočtu na denní dávku 1 tabletu 700 mg):

Melatonin …………………………………………………1,25 mg

Inulin………………………………………………………513,85 mg

Extrakt květu mučenky (Passiflora incarnata)……….. 90 mg

Extrakt listů meduňky lékařské (Melissa officinalis) …90 mg

Vitamin……………………………………………….. B6 1,4 mg

Stearan hořečnatý………………………………………. 3,5 mg

účel použití výrobku: přispívá k zlepšení kvality spánku, napomáhá usínání. Jeho hlavní funkcí je kontrola biorytmu spánku a bdělosti. Melatonin přispívá ke zkrácení doby nutné pro usnutí a k zmírnění subjektivního pocitu únavy v důsledku časového posunu. Podporuje relaxaci a spánek. Podporuje kognitivní a duševní zdraví, pozitivní náladu, relaxaci a spánek. Podporuje správnou činnost nervové soustavy a snižuje míru únavy a vyčerpání.

text na obalu a další písemné informace distribuované spolu s výrobkem v českém jazyce:

Melatonin přispívá k zlepšení kvality spánku, napomáhá usínání. Jeho hlavní funkcí je kontrola biorytmu spánku a bdělosti. Melatonin přispívá k zkrácení doby nutné pro usnutí a k zmírnění subjektivního pocitu únavy v důsledku časového posunu.

Mučenka (Passiflora incarnata) je bylina, která podporuje relaxaci a spánek.

Meduňka (Melissa officinalic) je bylina, podporuje kognitivní a duševní zdraví, pozitivní náladu, relaxaci a spánek.

Vitamín B6 podporuje správnou činnost nervové soustavy a snižuje míru únavy a vyčerpání.

Melatonin je hormon, který si organizmus vytváří sám, jeho produkce s věkem klesá a proto doporučujeme dávkování individuálně konzultovat s lékařem nebo farmaceutem. Nebyla stanovena dávka, která by určila předávkování. Melatonin není návykový.

Nezapomeňte, že zdravý způsob života a vyvážená strava zajišťují řádné fungování organismu a dobrou kondici.

Dávkování: 1 tableta 1x denně před spaním. Tableta se zapije dostatečným množstvím tekutiny.

Složení (v přepočtu na denní dávku-1 tableta 700 mg): Inulin 513,85 mg, Mučenka extrakt 3% z květů 90 mg, Meduňka extrakt 10:1 z listů 90 mg, Stearan hořečnatý (protispékavá látka) 3,5 mg, Vitamín B6 1,4 mg/100%*, Melatonin 1,25 mg. %*- referenční hodnota příjmu

Upozornění: není určeno jako náhrada pestré stravy. Nepřesahovat doporučenu denní dávku. Nevhodné pro děti do 18 let, těhotné a kojící ženy. Užívání je vhodné konzultovat s lékařem. Užívat jen před předpokládanou dobou spánku, protože může způsobit ospalost. Nevhodné pro osoby alergické (přecitlivělé) ne některou z látek ve složení produktu.

Skladování: ukládejte mimo dosah dětí. Chraňte před přímým slunečním světlem. Skladujte v suchu, v uzavřeném obale při teplotě od +5 °C do +25 °C,

 

Výrobek Melatonin Premium Mučenka Meduňka B6 naplňuje definici léčivého přípravku uvedenou v § 2 odst. 1 písm. b) zákona o léčivech, což znamená, že tento produkt musí splňovat kritéria bezpečnosti, jakosti a účinnosti stanovená tímto zákonem. U uvedeného výrobku však nebyla prověřena bezpečnost, jakost a účinnost v rámci registračního řízení, ani jiným způsobem upraveným zákonem o léčivech. Tento výrobek tak nesplňuje požadavky na bezpečnost výrobků a jako takový nemůže být nadále ponechán na trhu a je nutné ho bezodkladně vrátit dodavateli. 

Oddělení dozoru nad reklamou   27.5.2022