ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Melatonin Forte Long

SÚKL informuje o výskytu nelegálního léčivého přípravku Melatonin Forte Long dovozce Pharma Activ Czech s.r.o. se sídlem Kaprova 42/14, Staré Město, 110 00 Praha 1, IČO: 28625005

 název: Melatonin Forte Long

velikost balení: 30, 100 tablet

forma výrobku: tablety

kvalitativní a kvantitativní složení (v přepočtu na denní dávku 1/4 tablety):

melatonin ………………………………………..1,25 mg

mikrokrystalická celulóza……………………….73 mg

stearan hořečnatý………………………………..0,5 mg

talek………………………………………………..0,5 mg

účel použití výrobku: Přispívá k zlepšení kvality spánku, napomáhá usínání. Jeho hlavní funkcí je kontrola biorytmu spánku a bdělosti. Melatonin přispívá ke zkrácení doby nutné pro usnutí a k zmírnění subjektivního pocitu únavy v důsledku časového posunu.

text na obalu a další písemné informace distribuované spolu s výrobkem v českém jazyce:

o Přispívá ke zlepšení kvality spánku, napomáhá usínání. Jeho hlavní funkcí je kontrola biorytmu spánku a bdělosti. Melatonin přispívá k zkrácení doby nutné pro usnutí a k zmírnění subjektivního pocitu únavy v důsledku časového posunu. Melatonin je hormon, který si organismus vytváří sám, jeho produkce s věkem klesá a proto doporučujeme dávkování individuálně konzultovat s lékařem nebo farmaceutem. Nebyla stanovena dávka, která by určila předávkování. Melatonin není návykový.

Nezapomeňte, že zdravý způsob života a vyvážená strava zajišťují řádné fungování organismu a dobrou kondici.

Dávkování: ¼ tablety 1x denně před spaním. Tableta se zapije dostatečným množstvím tekutiny.

Složení (v přepočtu na denní dávku-1/4 tablety 75 mg): Mikrokrystalická celulóza 73 mg, Melatonin 1,25 mg, Stearan hořečnatý (protispékavá látka) 0,5 mg, talek (plnidlo) 0,25 mg.

Upozornění: Není určeno jako náhrada pestré stravy. Nepřesahovat doporučenou denní dávku. Nevhodné pro děti do 18 let, těhotné a kojící ženy. Užívání je vhodné konzultovat s lékařem. Užívat jen před předpokládanou dobou spánku, protože může působit ospalost. Nevhodné pro osoby alergické (přecitlivělé) na některou z látek ve složení produktu.

Skladování: Ukládejte mimo dosah dětí. Chraňte před přímým slunečním světlem. Skladujte v suchu, v uzavřeném obale při teplotě od +5 °C do +25 °C.

 

Výrobek Melatonin Forte Long naplňuje definici léčivého přípravku uvedenou v § 2 odst. 1 písm. b) zákona o léčivech, což znamená, že tento produkt musí splňovat kritéria bezpečnosti, jakosti a účinnosti stanovená tímto zákonem. U uvedeného výrobku však nebyla prověřena bezpečnost, jakost a účinnost v rámci registračního řízení, ani jiným způsobem upraveným zákonem o léčivech. Tento výrobek tak nesplňuje požadavky na bezpečnost výrobků a jako takový nemůže být nadále ponechán na trhu a je nutné ho bezodkladně vrátit dodavateli. 

Oddělení dozoru nad reklamou   27.5.2022