ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

MELATONIN FORTE 5 mg

SÚKL informuje o výskytu nelegálního léčivého přípravku MELATONIN FORTE 5 mg dovozce Clinical nutricosmetics s.r.o. se sídlem Kaprova 42/14, Staré Město, 110 00 Praha 1, IČO: 047 47 976.

 

název: MELATONIN FORTE 5 mg

velikost balení: 30, 100 tablet

forma výrobku: tablety

kvalitativní a kvantitativní složení (1 tableta):

Melatonin ……………………………………………………………………………… 5 mg

mikrokrystalická celulóza …………………………….…………………………… 292 mg

stearan hořečnatý ……………………….……………………………………………. 2 mg

talek ……………...……………………………………………………………………... 1 mg

účel použití výrobku: Přispívá ke zkrácení doby nutné pro usnutí a k zmírnění subjektivního pocitu únavy v důsledku časového posunu. Přispívá k zlepšení kvality spánku, napomáhá usínání. Jeho hlavní funkcí je kontrola biorytmu spánku a bdělosti.

text na obalu a další písemné informace distribuované spolu s výrobkem v českém jazyce:

Dávkování: 1/2 tablety 1x denně před spaním. Tableta se zapije dostatečným množstvím tekutiny. Melatonin je hormon, který si organismus vytváří sám, jeho produkce s věkem klesá, a proto doporučujeme dávkování individuálně konzultovat s lékařem nebo farmaceutem, po konzultaci je možno zvýšit dávku na jednu celou tabletu denně před spaním. Melatonin není návykový. Nebyla stanovena dávka, která by určila předávkování.

Upozornění: není určeno jako náhrada pestré stravy. Nepřesahovat doporučenou denní dávku. Nevhodné pro děti do 18 let. Těhotné a kojící ženy užívají po dohodě s lékařem. Užívání je vhodné konzultovat s lékařem. Užívat jen před předpokládanou dobou spánku, protože může způsobit ospalost. Nevhodné pro osoby alergické (přecitlivělé) na některou z látek ve složení produktu.

Složení (v přepočtu na denní dávku – ½ tablety 150 mg): Plnidlo (Mikrokrystalická celulóza) 146 mg, Melatonin 2,5 mg, Protispékavá látka (Stearan hořečnatý) 1 mg, Protispékavá látka (Talek) 0,5 mg.

Vyrobeno na Slovensku. Distributor: Clinical nutricosmetics s.r.o. Skřivánčí pole 965 749 01 Vítkov

Minimální trvanlivost do:

Číslo výrobní šarže:

Skladování: Ukládejte mimo dosah dětí. Chraňte před přímým slunečním světlem. Skladujte v suchu, v uzavřeném obale při teplotě od +5°C do +25°C.

Melatonin přispívá ke zmírnění subjektivního pocitu únavy v důsledku časového posunu. Melatonin ke zkrácení doby nutné pro usnutí.

 

Výrobek MELATONIN FORTE 5 mg naplňuje definici léčivého přípravku uvedenou v § 2 odst. 1 písm. b) zákona o léčivech, což znamená, že tento produkt musí splňovat kritéria bezpečnosti, jakosti a účinnosti stanovená tímto zákonem. U uvedeného výrobku však nebyla prověřena bezpečnost, jakost a účinnost v rámci registračního řízení, ani jiným způsobem upraveným zákonem o léčivech. Tento výrobek tak nesplňuje požadavky na bezpečnost výrobků a jako takový nemůže být nadále ponechán na trhu a je nutné ho bezodkladně vrátit dodavateli. 

Oddělení dozoru nad reklamou   5.8.2022