ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Melatonin Day & Night Spray

SÚKL informuje o výskytu nelegálního léčivého přípravku Melatonin Day & Night Spray dovozce Pharma Activ Czech s.r.o. se sídlem Kaprova 42/14, Staré Město, 110 00 Praha 1, IČO: 28625005

 název: Melatonin Day & Night Spray

velikost balení: 30ml

forma výrobku: sprej

kvalitativní a kvantitativní složení (v přepočtu na denní dávku 0,2 ml/3 vstřiky):

melatonin …………………………………………………1,00 mg

demineralizovaná voda…………………………………. 0,15 ml

oligofruktóza sirup L85…………………………………. 0,05 ml

benzoan sodný ……………………………………………0,03 mg

sorban draselný …………………………………………. 0,03 mg

účel použití výrobku: Přispívá ke zkrácení doby nutné pro usnutí a k zmírnění subjektivního pocitu únavy v důsledku časového posunu.

text na obalu a další písemné informace distribuované spolu s výrobkem v českém jazyce:

Melatonin přispívá ke zkrácení doby nutné pro usnutí a ke zmírnění subjektivního pocitu únavy v důsledku časového posunu.

Dávkování: 3 vstřiky 1xdenně před spaním. Případná usazenina je přirozená. Před použitím je nutno protřepat.

Složení (v přepočtu na denní dávku-0,2 ml/3 vstřiky): Melatonin 1 mg, Demineralizovaná voda 0,15 ml, Oligofruktóza sirup L85 0,05 ml, Benzon sodný 0,03 mg, Sorban draselný 0,03 mg.

Upozornění: není určeno jako náhrada pestré stravy. Nepřesahovat doporučenou denní dávku. Nevhodné pro děti do 18 let, těhotné a kojící ženy. Užívání je vhodné konzultovat s lékařem. Užívat jen před předpokládanou dobou spánku, protože může způsobovat ospalost. Nevhodné pro osoby alergické (přecitlivělé) na některou z látek ve složení produktu.

Skladování: ukládejte mimo dosah dětí. Chraňte před přímým slunečním světlem. Skladujte v suchu, v uzavřeném obale při teplotě od +5 °C do +25 °C.

 

Výrobek Melatonin Day & Night Spray naplňuje definici léčivého přípravku uvedenou v § 2 odst. 1 písm. b) zákona o léčivech, což znamená, že tento produkt musí splňovat kritéria bezpečnosti, jakosti a účinnosti stanovená tímto zákonem. U uvedeného výrobku však nebyla prověřena bezpečnost, jakost a účinnost v rámci registračního řízení, ani jiným způsobem upraveným zákonem o léčivech. Tento výrobek tak nesplňuje požadavky na bezpečnost výrobků a jako takový nemůže být nadále ponechán na trhu a je nutné ho bezodkladně vrátit dodavateli. 

Oddělení dozoru nad reklamou   27.5.2022