ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Melatonin 3 mg Day & Night

SÚKL informuje o výskytu nelegálního léčivého přípravku Melatonin 3 mg Day & Night dovozce Pharma Activ Czech s.r.o., se sídlem Kaprova 42/14, Staré město, 110 00 Praha 1, IČO: 286 25 005

název: Melatonin 3 mg Day & Night

velikost balení: 30 tablet

forma výrobku: tablety

kvalitativní a kvantitativní složení (denní dávka ½ tablety 350 mg):

melatonin………………………………………………………………………….. 1,50 mg

inulin…………………………………………………………………………..… 346,75 mg

stearan hořečnatý………………………………………………………………… 1,75 mg

účel použití výrobku: Přispívá k zlepšení kvality spánku, napomáhá usínání. Jeho hlavní funkcí je kontrola biorytmu spánku a bdělosti. Melatonin přispívá ke zkrácení doby nutné pro usnutí a k zmírnění subjektivního pocitu únavy v důsledku časového posunu.

text na obalu a další písemné informace distribuované spolu s výrobkem v českém jazyce:

KLIDNÁ NOC-DOBRÉ RÁNO

Pharma Activ

MELATONIN 3 mg Day & Night

DOPLNĚK STRAVY

SNÍČEK výživový doplněk

Obsah netto: 30 tablet

Přispívá k zlepšení kvality spánku, napomáhá usínání. Jeho hlavní funkcí je kontrola biorytmu spánku a bdělosti. Melatonin přispívá ke zkrácení doby nutné pro usnutí a k zmírnění subjektivního pocitu únavy v důsledku časového posunu. Inulin je rozpustná vláknina rostlinného původu. Jedná se o čistě přírodní uhlohydrát, který se získává extrahováním z kořene čekanky (Cychorium intibus).

Nezapomeňte, že zdravý způsob života a vyvážená strava zajišťují řádné fungování organismu a dobrou kondici.

Minimální trvanlivost do:

Číslo výrobní šarže:

Skladování: Ukládejte mimo dosah dětí. Chraňte před přímým slunečním světlem. Skladujte v suchu, v uzavřeném obale při teplotě od +5 °C do + 25 °C

Dávkování: ½ tablety 1x denně před spaním. Tableta se zapije dostatečným množstvím tekutiny. Dle dělítka na tabletě.

Upozornění: Není určeno jako náhrada pestré stravy. Nepřesahovat doporučenou denní dávku. Nevhodné pro děti do 18 let, těhotné a kojící ženy. Užívání je vhodné konzultovat s lékařem. Užívat jen před předpokládanou dobou spánku, protože může způsobit ospalost. Nevhodné pro osoby alergické (přecitlivělé) na některou z látek ve složení produktu.

Složení (v přepočtu na denní dávku-1/2 tablety 350 mg): Inulin 346,75 mg, Stearan hořečnatý (protispékavá látka) 1,75 mg, Melatonin 1,5 mg.

Vyrobeno na Slovensku.

Distributor: Pharma Activ Czech s.r.o.

Fryštátská 238/47, 733 01 Karviná

tel.: 596 612 020, info@parmaactiv_cz

www.pharmaactiv.cz

 

Výrobek Melatonin 3 mg Day & Night naplňuje definici léčivého přípravku uvedenou v § 2 odst. 1 písm. b) zákona o léčivech, což znamená, že tento produkt musí splňovat kritéria bezpečnosti, jakosti a účinnosti stanovená tímto zákonem. U uvedeného výrobku však nebyla prověřena bezpečnost, jakost a účinnost v rámci registračního řízení, ani jiným způsobem upraveným zákonem o léčivech. Tento výrobek tak nesplňuje požadavky na bezpečnost výrobků a jako takový nemůže být nadále ponechán na trhu a je nutné ho bezodkladně vrátit dodavateli. 

Oddělení dozoru nad reklamou   13.4.2022