ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

MELATONIN 2 mg

SÚKL informuje o výskytu nelegálního léčivého přípravku MELATONIN 2 mg dovozce Cosmix s.r.o. se sídlem Březhradská 148/3, Březhrad, 503 32 Hradec Králové, IČO: 052 06 928.

 

název: MELATONIN 2 mg

velikost balení: 60 tablet

forma výrobku: tablety

kvalitativní a kvantitativní složení (1 tableta):

Melatonin   ………………………………………………………………………..…….. 2 mg

mikrokrystalická celulóza ……………………………………………………..….. 200 mg

inulin       ………………………………………………………………………..………… 46 mg

stearan hořečnatý …………………………………………………..…………….…. 2 mg

účel použití výrobku: Přispívá ke zkrácení doby nutné pro usnutí a ke zmírnění subjektivního pocitu únavy v důsledku časového posunu (tzv. jet lag).

text na obalu a další písemné informace distribuované spolu s výrobkem v českém jazyce:

allnature

MELATONIN 2 mg

Zdravý spánek

Cestovatelská únava (jet lag)

Doplněk stravy

60 tablet

15 g

ALLNATURE MELATONIN 2 mg. Doplněk stravy.

MELATONIN je spánkový hormon, látka našemu organismu naprosto přirozená. Přispívá ke zkrácení doby nutné pro usnutí a ke zmírnění subjektivního pocitu únavy v důsledku časového posunu (tzv. jet lag). Příznivého účinku se dosáhne při konzumaci 1 mg melatoninu před spaním.

1 TABLETA OBSAHUJE: melatonin 2 mg.

SLOŽENÍ: mikrokrystalická celulóza a inulin (plnidlo), melatonin, stearan hořečnatý (protispékavá látka).

DOPORUČENÉ DENNÍ DÁVKOVÁNÍ: 1 tabletu před usnutím zapijte vodou. Melatonin účinkuje ve tmě, proto nenarušujte jeho účinky světlem. Zejména se vyhněte zdrojům tzv. modrého světla (tablety, notebooky a chytré telefony – eventuálně nastavte filtr modrého světla).

UPOZORNĚNÍ: Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Výrobek ukládejte mimo dosah dětí. Doplňky stravy nejsou náhradou pestré a vyvážené stravy. Není vhodné pro děti do 18 let. Uchovávejte v suchu při teplotě 10 – 25 °C. Chraňte před vlhkem a přímým slunečním zářením.

PRODÁVAJÍCÍ: Allnature, s.r.o., Březhradská 148, 503 32 Hradec Králové, Česká republika. Email: info@allnature_cz, tel.: +420 733 733 648, www.allnature.cz

ČÍSLO ŠARŽE:

MINIMÁLNÍ TRVANLIVOST:

 

 

Výrobek MELATONIN 2 mg naplňuje definici léčivého přípravku uvedenou v § 2 odst. 1 písm. b) zákona o léčivech, což znamená, že tento produkt musí splňovat kritéria bezpečnosti, jakosti a účinnosti stanovená tímto zákonem. U uvedeného výrobku však nebyla prověřena bezpečnost, jakost a účinnost v rámci registračního řízení, ani jiným způsobem upraveným zákonem o léčivech. Tento výrobek tak nesplňuje požadavky na bezpečnost výrobků a jako takový nemůže být nadále ponechán na trhu a je nutné ho bezodkladně vrátit dodavateli. 

Oddělení dozoru nad reklamou   24.6.2022